Після 7 років розшуку за злочини проти Майдану екскерівник запорізької обласної поліції повернувся з РФ прийшов до суду і його не взяли під варту

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 До Запоріжжя повернувся обвинувачений за розгін Запорізького майдану 26.01.2014 року, колишній керівник Запорізького обласного управління МВС України, Володимир Серба, який перебував у розшуку.

Про це написала у Фейсбук адвокат Олена Лісна, зазначає видання Судовий репортер.

1 липня 2021 року, Серба у супроводі адвоката раптово з’явився на судовому засіданні в Жовтневому районному суді Запоріжжя. Причини своєї неявки у судові засідання протягом 7 років пояснив тим, що не переховувався за межами України, а просто не знав про кримінальне провадження стосовно себе. Він випадково дізнався у березні 2020 року про цей факт, але з’являтись до суду не бажав через страх підхопити коронавірус.

«Не зважаючи на світову пандемію, сьогодні на судове засідання Серба В.І. прилетів із Туреччини та запевняв суд про те, що буде з’являтись на всі наступні засідання […]

Цікаво, що на підтвердження своєї особи, Серба В.І. надав свій закордонний паспорт, поясянивши суду те, що українського у нього не має, він втрачений у Росії.

Як правило, така втрата українського паспорту може означати отримання російського громадянства. До речі, допомагати розганяти запорізький майдан 26.01.2014 їхали тітушки із Ростовської області.

Не зрозумілим залишилось питання – яким чином, обвинуваченого Сербу В.І. зняли із розшуку, хто саме займався цим питанням. Але як відомо, із матеріалів кримінального провадження, що протягом 5 років проводилось низкою суддів Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя, справа розглядалась за процедурою заочного засудження», – написала адвокат Лісна.

Суддя Жовтневого райсуду Запоріжжя Юлія Пивоварова, вирішуючи питання щодо обрання запобіжного заходу Сербі, відмовила прокуратурі в клопотанні про тримання його під вартою.

Ухвалою суду до Серби застосовано найбільш м’який запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання строком на 2 місця. У разі порушення умов особистого зобов’язання, до суд може оштрафувати Сербу на суму від 463,50 до 3708 грн.

Перед початком судового засідання, в місцевому відділку поліції (Олександрівський ВП Дніпровського ВП ГУНП України в Запорізькій області) пояснили, що Серба В.І. не перебуває в жодній базі осіб, що розшукуються, тому затримати особу правоохоронці не мають підстав.

Водночас зауважимо, що профіль Серби досі активний і доступний у базі розшуку, яку веде Міністерство внутрішніх справ.

Яким чином, Серба у розшуку вільно перетинав кордон, залишається незрозумілим. Щонайменше станом на квітень 2019-го Серба ще значився у розшуку, принаймні, суд враховував таку обставину, коли ухвалював продовжити заочний розгляд справи.

Сербу обвинувачують за ч.1 ст.294 ККУ – організація масових заворушень, що супроводжувалась насильством і ч. 1 ст.365 ККУ – перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу. Вважається, що ці злочини він скоїв групою осіб за попередньою змовою.

Недавно «Судовий репортер» розповідав подібну історію в Миколаївській області, де фігурант 5 років начебто не знав про перебування у розшуку і мешкав у Дніпрі, де вів максимально відкритий спосіб життя: офіційно працював, мав рахунки в банку, подорожував залізницею по Україні, тощо. Суд, обираючи йому запобіжний захід, вирішив, що чоловік не переховувався і неефективна робота правоохоронців не свідчить про переховування.

Наразі мотивація суду щодо Серби ще не відома. Але, якщо суд дійде аналогічного висновку, то можна припустити, що згодом це може бути використано як привід для застосування строків давності. Перебіг таких строків відраховується з дня скоєння злочину і зупиняється на період, коли особа переховується. Якщо ж вважати, що Серба не переховувався, то за перевищення повноважень строк притягнення (5 років) вже минув і його можуть звільнити від відповідальності. А за організацію масових заворушень на притягнення до відповідальності залишилося 2,5 роки із 10.

Внаслідок розгону запорізького Євромайдану 26 січня 2014 року силовики затримали близько 50 громадян, більше 100 осіб зазнали травм. Зокрема постраждали журналісти.

За цими подіями до 5 років умовно засудили колишнього голову Запорізької облради Віктора Межейка. Ексголова Запорізької ОДА Пеклушенко, не чекаючи суду, вчинив самогубство. 

Серба 9 липня 2014 року перетнув державний кордон України в напрямку Російської Федерації та на територію України не повертався, про що свідчить інформація Державної прикордонної служби України.

31 липня 2014-го СБУ оголосила Сербу в міждержавний розшук.

У 2016 році суд прийняв рішення про спеціальне судове провадження щодо Серби – тобто розгляд справи за його відсутності. Але у справі постійно змінювалися судді, багато хто брав самовідвід через участь у пов’язаних справах, у когось закінчились повноваження і т.п. Зрештою, на грудень 2019-го в Орджонікідзевському суді Запоріжжя вже не залишилося суддів, які могли б слухати цю справу, і її передали до Жовтневого райсуду Запоріжжя.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]