Скільки українців помре від Covid-19? Прогноз фахівців

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 До 20 тисяч людей можуть померти в Україні від коронавірусу до кінця року. Такий прогноз зробили у Київській школі економіки. Експерти презентували дослідження про розвиток ситуації з пандемією в Україні.

У липні прогноз був 7 тисяч смертей від Covid-19 до кінця року. Але від серпня в країні почалось різке зростання кількості хворих. Станом на жовтень, через коронавірус вже померли понад 5 тисяч людей. Цими днями виявляють по 5 тисяч нових хворих за день, зазначає BBC.

У листопаді ж експерти прогнозують по 10-12 тисяч нових хворих за добу. Тобто з жовтня по грудень від коронавірусу може померти більше людей, ніж за сім місяців від початку пандемії. "Ситуація в Україні стрімко рухається до найгіршого з модельованих сценаріїв, якщо найближчим часом не відбудеться істотних змін у карантинних обмеженнях у зонах активного розповсюдження коронавірусу", - розповів старший дослідник Київської школи економіки Юрій Ганиченко.

Критичне навантаження на систему охорони здоров'я може відбутися на початку листопада, прогнозують експерти. На цей же період припаде 90% завантаження ліжок у реанімаціях.

Що з тестами ?

"Україна входить в осінній пік коронавірусу синхронно з усією Європою", - говорить Павло Ковтонюк, представник Київської школи економіки та заступник міністра охорони здоров'я у 2016-2019 роках.

При цьому Україна - серед країн з найбільш складною ситуацією з коронавірусом у Європі. Найгірша ситуація з новими випадками у Чехії, там виявляють майже 400 хворих на 100 тисяч населення, також у лідерах Іспанія, Бельгія, Нідерланди. В Україні за останні 14 днів виявляли по 168 хворих Covid-19 на 100 тис. населення.

За показником смертності Україна на 4-му місці у Європі, а за показником виявлень, тобто за тестуваннями, остання у Європі. Якщо порівнювати Україну з Чехією, то тут тестують у рази менше: в Україні роблять 970 тестувань на 100 тисяч населення, у Чехії - 2,5 тисячі, у Британії - приблизно 5 тисяч тестів на 100 тисяч.

"Реальна кількість хворих на Covid-19 в Україні значно більша за кількість виявлених. Тестування не встигає за поширенням захворюваності", - зазначає пан Ковтонюк. Рекомендований ВООЗ коефіцієнт виявлених випадків - 5%, тобто коли тестують 20 людей, а виявляють одного хворого. В Україні цей показник - 17%. Щоб виявляти реальну кількість хворих, треба робити більше тестів, кажуть фахівці.

При цьому лабораторії в Україні перевантажені. Тестів на Covid-19 беруть більше, ніж вони встигають обробити. У деякі дні опрацьовують лише половину зразків. Результатів тестів іноді доводиться чекати тижнями.

Де в Україні ситуація найтривожніша?

Є сім областей, де найбільш тривожна ситуація зі спалахами в Україні. Це Харківська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Житомирська, Полтавська області. Їх визначили за трьома показниками - кількість нових хворих на день, кількість хворих на 100 тисяч населення, та швидкість поширення інфекції.

"Це означає, що навіть, якщо у цих областях зараз не відчувається якоїсь дуже складної ситуації. То є великі ризики і велика ймовірність, що протягом найближчих двох тижнів ця складна ситуація буде. Ці показники оцінюють динаміку, куди ці області рухаються", - каже пан Ковтонюк.

При цьому є чотири області, де швидкість поширення інфекції стабілізується або знижується - це Вінницька, Чернівецька, Дніпропетровська, Донецька області. "Немає жодного регіону України, де поширення під контролем", - каже пан Ковтонюк. За прогнозами фахівців, оголошені урядом обмеження мають позитивно вплинути на ситуацію з Covid-19, але цей вплив буде незначним.

Що робить влада?

Нещодавно чиновники анонсували нові важливі рішення для боротьби з Сovid-19. 10 таких кроків оприлюднив Михайло Радуцький, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я. У МОЗ обіцяють вийти на рівень 50 тисяч тестів на день у грудні.

На сьогодні зайняті 34 тис. ліжок у лікранях з Сovid-19. При цьому максимальна кількість ліжок, яку здатна надати медична система, — 52 тисячі, кажуть у МОЗ і обіцяють зробити все, щоб медична система витримала. У соцмережах тим часом поширюють відео і фото про переповнені лікарні, де люди лежать в коридорах.

Уряд нещодавно продовжив карантин в Україні до кінця року. Також ввели додаткові обмеження щодо масових зібрань: у "зеленій" зоні дозволять зібрання не більше 50 людей, у "жовтій" - не більше 30, у "помаранчевій" - не більше 20. Все це - із дотриманням соціальної дистанції та маскового режиму.

Джерело: BBC


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com