Скільки українців помре від Covid-19? Прогноз фахівців
До 20 тисяч людей можуть померти в Україні від коронавірусу до кінця року. Такий прогноз зробили у Київській школі економіки. Експерти презентували дослідження про розвиток ситуації з пандемією в Україні.
У липні прогноз був 7 тисяч смертей від Covid-19 до кінця року. Але від серпня в країні почалось різке зростання кількості хворих. Станом на жовтень, через коронавірус вже померли понад 5 тисяч людей. Цими днями виявляють по 5 тисяч нових хворих за день, зазначає BBC.
У листопаді ж експерти прогнозують по 10-12 тисяч нових хворих за добу. Тобто з жовтня по грудень від коронавірусу може померти більше людей, ніж за сім місяців від початку пандемії. "Ситуація в Україні стрімко рухається до найгіршого з модельованих сценаріїв, якщо найближчим часом не відбудеться істотних змін у карантинних обмеженнях у зонах активного розповсюдження коронавірусу", - розповів старший дослідник Київської школи економіки Юрій Ганиченко.
Критичне навантаження на систему охорони здоров'я може відбутися на початку листопада, прогнозують експерти. На цей же період припаде 90% завантаження ліжок у реанімаціях.
Що з тестами ?
"Україна входить в осінній пік коронавірусу синхронно з усією Європою", - говорить Павло Ковтонюк, представник Київської школи економіки та заступник міністра охорони здоров'я у 2016-2019 роках.
При цьому Україна - серед країн з найбільш складною ситуацією з коронавірусом у Європі. Найгірша ситуація з новими випадками у Чехії, там виявляють майже 400 хворих на 100 тисяч населення, також у лідерах Іспанія, Бельгія, Нідерланди. В Україні за останні 14 днів виявляли по 168 хворих Covid-19 на 100 тис. населення.
За показником смертності Україна на 4-му місці у Європі, а за показником виявлень, тобто за тестуваннями, остання у Європі. Якщо порівнювати Україну з Чехією, то тут тестують у рази менше: в Україні роблять 970 тестувань на 100 тисяч населення, у Чехії - 2,5 тисячі, у Британії - приблизно 5 тисяч тестів на 100 тисяч.
"Реальна кількість хворих на Covid-19 в Україні значно більша за кількість виявлених. Тестування не встигає за поширенням захворюваності", - зазначає пан Ковтонюк. Рекомендований ВООЗ коефіцієнт виявлених випадків - 5%, тобто коли тестують 20 людей, а виявляють одного хворого. В Україні цей показник - 17%. Щоб виявляти реальну кількість хворих, треба робити більше тестів, кажуть фахівці.
При цьому лабораторії в Україні перевантажені. Тестів на Covid-19 беруть більше, ніж вони встигають обробити. У деякі дні опрацьовують лише половину зразків. Результатів тестів іноді доводиться чекати тижнями.
Де в Україні ситуація найтривожніша?
Є сім областей, де найбільш тривожна ситуація зі спалахами в Україні. Це Харківська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Житомирська, Полтавська області. Їх визначили за трьома показниками - кількість нових хворих на день, кількість хворих на 100 тисяч населення, та швидкість поширення інфекції.
"Це означає, що навіть, якщо у цих областях зараз не відчувається якоїсь дуже складної ситуації. То є великі ризики і велика ймовірність, що протягом найближчих двох тижнів ця складна ситуація буде. Ці показники оцінюють динаміку, куди ці області рухаються", - каже пан Ковтонюк.
При цьому є чотири області, де швидкість поширення інфекції стабілізується або знижується - це Вінницька, Чернівецька, Дніпропетровська, Донецька області. "Немає жодного регіону України, де поширення під контролем", - каже пан Ковтонюк. За прогнозами фахівців, оголошені урядом обмеження мають позитивно вплинути на ситуацію з Covid-19, але цей вплив буде незначним.
Що робить влада?
Нещодавно чиновники анонсували нові важливі рішення для боротьби з Сovid-19. 10 таких кроків оприлюднив Михайло Радуцький, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я. У МОЗ обіцяють вийти на рівень 50 тисяч тестів на день у грудні.
На сьогодні зайняті 34 тис. ліжок у лікранях з Сovid-19. При цьому максимальна кількість ліжок, яку здатна надати медична система, — 52 тисячі, кажуть у МОЗ і обіцяють зробити все, щоб медична система витримала. У соцмережах тим часом поширюють відео і фото про переповнені лікарні, де люди лежать в коридорах.
Уряд нещодавно продовжив карантин в Україні до кінця року. Також ввели додаткові обмеження щодо масових зібрань: у "зеленій" зоні дозволять зібрання не більше 50 людей, у "жовтій" - не більше 30, у "помаранчевій" - не більше 20. Все це - із дотриманням соціальної дистанції та маскового режиму.
Джерело: BBC
В тему:
- Скільки хворих на COVID-19 насправді є в Україні?
- "Не паниковать" - мало. Как нам всем надо менять поведение из-за COVID-19
- 2019-nCoV: бомба планетарного масштаба
- Коронавирус Covid-19: почему надо действовать прямо сейчас
- Коронавірус COVID-19: куди звертатись і що робити - інструктаж МОЗ (ВІДЕО)
- Офіційно: Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 (постанова Кабміну)
- Когда появится вакцина от коронавируса?
- 13 мифов о коронавирусе. Что нужно знать, чтобы не поддаваться панике
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:29
- Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
- 12:01
- Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
- 10:02
- Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
- 08:00
- Окупанти просунулись у Торецьку та ще біля 4 сіл
- 20:00
- У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
- 19:07
- Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
- 18:44
- "Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
- 18:05
- Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
- 16:09
- Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
- 14:05
- Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.