“Успіхи” генпрокурорки Зеленського Венедіктової за майже 9 місяців на посаді

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Втомилися читати, як генпрокурорка Венедіктова блокує ключові справи НАБУ (Роттердам+, Бахматюк, Татаров, тепер і Приват)? Нічого, далі буде більше. Бо Венедіктова зазвичай це робить, зловживаючи виконанням обов’язків відсутнього керівника САП.

 

Але завжди так не буде, а потреба блокувати/продавати ТОП-справи - не зникне, зазначає ЦПК. Тож команда Зеленського вирішила дати Венедіктовій право тупо забирати "на перевірку" справи НАБУ. Щоб раптом не образили "своїх" для влади людей. Відповідний законопроєкт планують голосувати вже сьогодні-завтра.

Депутати від фракції “Слуга народу” подали законопроєкт № 3009а щодо забезпечення реалізації функцій прокуратури, який несе серйозну загрозу для справ Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Крім того, за пропозицією нардепів з підслідністі НАБУ приберуть ряд справ щодо незаконного збагачення, збільшивши його поріг в 10 разів.

Законопроєкт дозволить генеральному прокурору відбирати на перевірки собі будь-які справи НАБУ та САП: “Керівник органу прокуратури, прокурор вищого рівня уповноважений: вимагати для перевірки кримінальні провадження, документи, матеріали та інші відомості про вчинені кримінальні правопорушення, хід досудового розслідування, встановлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення”.

Наразі САП є самостійним та незалежним підрозділом генпрокуратури, прокурори якої є процесуальними керівниками у кримінальних справах НАБУ. Генпрокурору за законом заборонено втручатися в діяльність антикорупційної прокуратури. Проте нардепи пропонують фактично дозволити генпрокурору витребовувати будь-які справи.

Зауважимо, що ініціативи “Слуг народу” втручатися у справи НАБУ та САП порушують Меморандум з Міжнародним валютним фондом. Керівництво держави взяло на себе зобов’язання забезпечити автономність САП.

“Такі законодавчі ініціативи ніщо інше як пряме посягання на незалежність прокурора у справі. Перш за все, це робиться для того, аби узаконити можливість витребовувати в НАБУ та САП справи топ-корупції. Витребування справ для перевірки у прокурора, який веде справу – це давній метод тиску на прокурора і метод розголошення матеріалів. Депутати спершу проголосували на посаду генпрокурора за свою ексколегу Ірину Венедіктову, а тепер намагаються дати їй більше повноважень та право втручатися в роботу органів, які їх же розслідують”, – коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Раніше генпрокурорка Венедіктова проявляла нездорову цікавість до однієї зі справ НАБУ щодо олігарха Олега Бахматюка. Вона навіть незаконно зверталася до керівника САП з вимогою надати їй усі матеріали справ, де фігурує Бахматюк.

У законопроекті також пропонують зробити обов’язковою участь прокурорів регіональної прокуратури при апеляційному перегляді судових рішень та прокурорів Офісу Генпрокурора – при касаційному оскарженні. Це також підриває незалежність прокурорів. На практиці це означатиме, що наприклад у справах НАБУ/САП обов’язково паралельно із прокурорами САП братимуть участь і регіональні прокурори.

Окрім незалежності антикорупційних прокурорів, нові повноваження керівників органів прокуратури та прокурорів вищого рівня нівелюють незалежність прокурорів різних рівнів.

Що стосується незаконного збагачення, то Слуги народу пропонують у десять разів збільшити грошовий поріг, за якого за корупційну справу може братися НАБУ. Якщо наразі таким порогом є сума – трохи більше мільйона гривень (у 2020 році), то пропонується підвищити поріг до 10,5 мільйонів гривень.

Водночас, кримінальна відповідальність за незаконне збагачення наразі настає, якщо сума такого збагачення перевищує 6,8 мільйона гривень (у 2020 році). А це означає, що якщо депутати збільшать поріг до 10 мільйонів для слідства НАБУ, то всі випадки незаконного збагачення, вчинені на меншу суму та непідслідними НАБУ фігурантами і будуть розслідуватися поліцією або ДБР. Водночас, за попередньої редакції незаконного збагачення поліція мала уже повноваження розслідувати незаконне збагачення, проте так і не скерувала за більш ніж 4 роки жодної такої справи до суду, на відміну від НАБУ.

У березні парламент підтримав пропозицію президента Володимира Зеленського призначити на посаду генпрокурора колишню нардепку від “Слуги народу” Ірину Венедіктову, яка перед цім виконувала обов’язки глави ДБР. На цій посаді вона запам’яталася, зокрема, тим, що призначила своїм першим заступником Олександра Бабікова, колишнього адвоката Януковича. Також вона виступила за скасування закону щодо недопущення переслідування учасників Революції Гідності. ЗМІ також простежують вплив на Вєнєкдіктову від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – її чоловік Денис Колесник є співробітником департаменту кіберполіції Нацполіції і, за словами співрозмовників “Української правди”, має неабиякий вплив на роботу ДБР, зокрема на кадрові призначення.

Нижче - “успіхи” генпрокурорки Зеленського за майже 9 місяців на посаді відібрані ЦПК:

  1. блокувала підозру "слугам" Юрченку і Халімону
  2. намагається “злити” справу "Роттердам+"
  3. намагається “злити” справу “плівок ОАСК”. Фактично Венедіктова підіграла злочинній організації в ОАСК. Замість того, щоб проігнорувати незаконне рішення і дочекатися рішення апеляції Антикорсуду, вона здійснила спробу легітимізувати незаконне як за своєю суттю, так і за своєю формою рішення судді Печерського райсуду.
  4. не погоджує клопотання про затримання і арешт Вовка і компанії.
  5. намагалася “злити” справу Бахматюка
  6. блокує екстрадицію Бахматюка в Україну
  7. заблокувала вручення підозри Татарову із Офісу Президента. Ручні прокурори САП, яких призначила генпрокурорка Ірина Венедіктова, вже ДВА ТИЖНІ не підписують і не вручають готову підозру заступнику керівника Офісу президента Олегу Татарову.
  8. Нагадаємо їхні імена: Максим Грищук, Андрій Довгань, Олександр Луговський і Аліна Жовницька. Для нас злив справи є очевидним. Попередні прокурори підписали підозру, після чого їх оперативно змінили на нових. А нові два тижні не перепідписували її, поки Печерський суд не вписався за Татарова, як вже робив це у справах суддів Окружного адмінсуду і олігарха Бахматюка. Для цього, власне, Венедіктова і змінила прокурорів на підконтрольних.
  9. взяла під свій контроль роботу САП в частині визначення і зміни групи прокурорів, підписання підозр щодо спецсуб’єктів.
  10. призначила своїм заступником Якубовського (колишнього юриста Медведчука)
  11. призначила своїм заступником Говду (очолював відділ нагляду за дотриманням законів органами МВС під час Майдану, фігурант "плівок ОАСК")
  12. призначила прокурором Києва Кіпера, який підпадає під люстрацію.
  13. була фігуранткою справи про брехню в декларації, яку закрили через КСУ
  14. провалила реформу прокуратури.

Але Венедіктовій треба ще більше повноважень.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]