80 % українців не хочуть бачити в Україні росіян навіть в якості туристів, — дослідження

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ставлення українців до росіян і білорусів (вони займали 2 та 3 місце за соціальною відстанню після українців), яке було приязним  близько чверті століття і навіть після 2013 року, кардинально змінилося після широкомасштабного вторгнення лютого 2022.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згілно яких, зараз ставлення до росіян найгірше серед всіх етнічних груп (80% респондентів не хоче їх бачити навіть як туристів), а ставлення до білорусів майже найгірше.

Соціальна відстань до росіян – жителів росії у 6.38 при максимумі 7 (нагадаємо, 7 - «не пускав би в Україну») вища ніж до будь-якої етнічної групи за 29 років вимірювання соціальної дистанції.

Дещо нижча, але теж дуже висока відстань до білорусів – жителів Білорусі – 5.30. Суттєво погіршилося також ставлення до росіян і білорусів, що мешкають в Україні. Ставлення до євреїв – мешканців України трохи покращилося з 2013 року (але оскільки ставлення до американців і канадців покращилося ще більше, вони «обігнали» євреїв в ієрархії).

Найнижчий рівень етнічних упереджень в Україні до українців і поляків, потім до канадців і американців, а далі йдуть німці, французи і євреї (з приблизно однаковими значеннями соціальної дистанції).

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]