Для зростання ВВП Україні потрібні один-три мільйони емігрантів щороку – експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Щоб досягти ВВП рівня Польщі населення Україні має складати майже 55 млн людей.

За даними Українського інституту майбутнього в Україні, в Україні на даний час з 29 млн населення лише 12 млн є економічно-активними, з яких працює тільки 9,5 млн. Для порівняння, в Польщі з 37 млн населення є 17,3 млн економічно-активних людей, але з них працює 16,8 млн, тобто майже вдвічі більше, ніж в Україні. Частково тому й ВВП Польщу у 2022 році склав майже 0,7 трлн дол. Про це в інтерв’ю Юлії Самаєвій розказує експерт із міграційної політики «Андрій Гайдуцький: Розмова з українськими мігрантами це на 90% – про гроші та проекти і лише на 10% – про патріотизм».

«У 2022 році в Польщі ВВП на 1 жителя склав 18,3 тис дол проти 4,5 тис дол в Україні. Якщо ми візьмемо польські дані щодо ВВП на душу населення за основу, тоді для того щоб досягти ВВП в 1 трлн дол в Україні населення має складати майже 55 млн людей. Саме зростання кількості населення, в першу чергу, працездатного віку, відіграє ключову роль у зростанні економіки. Адже близько 70% в структурі формування ВВП припадає на споживчу складову (інші дві складові це валові інвестиції та чистий експорт)», - вважає експерт.

Він нагадав, в Україні вже давно немає природнього приросту населення, хоча ця тенденція спостерігається у більшості країн Європи. 

«Тому практично єдиний шлях для того щоб досягти зростання ВВП до 1 трлн доларів це залучення працездатного населення з-за кордону. Якщо ми хочемо зростання ВВП до 1 трлн доларів протягом 10 років, то нам потрібно щороку залучати з-за кордону 2,6 млн нових людей, якщо протягом 20 років – то 1,3 млн щорічно», - констатував він.

Фото: © depositphotos/nito103

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]