НАБУ передало до суду справу про податкові махінації Насірова та Бахматюка

|
Версия для печатиВерсия для печати

Йдеться про найбільший задокументований правоохоронцями хабар для колишнього голови ДФС.

Справу про найбільшу задокументовану правоохоронцями неправомірну вигоду в історії України розміром 21 млн євро та 5,5 млн доларів США для колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова та його радника передали до суду, повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро України.

Колишнього голову ДФС Романа Насірова звинувачують в отриманні неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ в інтересах компаній аграрного холдингу бізнесмена Олега Бахматюка. Розслідування розпочалося ще у 2017 році, а самі події відбувались у 2016.

За даними слідства, тодішній голова ДФС спочатку отримав у 5,5 млн доларів США неправомірної вигоди за забезпечення відшкодування понад 540 млн гривень компаніям агрохолдингу в серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 - серпня 2016.

За послуги в середньому він отримував близько 20% суми відшкодованого ПДВ. Кошти надходили на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії, підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу.

Водночас частина хабаря – це безпосередньо кошти бюджетного відшкодування ПДВ, що конвертували в іноземну валюту.

За час розслідування для збору доказів за кордоном було надіслано понад десять запитів про міжнародну правову допомогу до чотирьох юрисдикцій (Латвійська Республіка, Швейцарська Конфедерація, Британські Віргінські Острови, Сполучені Штати Америки).

Дії Романа Насірова та його пособника кваліфікували за ч. 4 ст. 368 КК України. Про підозру в підкупі також повідомили і власнику агрохолдингу (ч. 4 ст. 369 КК України). Крім справи про махінації з відшкодуванням ПДВ, Насіров є підозрюваним в епізоді «газової справи» Олександра Онищенка зі збитками на 2 млрд грн. 

Що ж стосується керівника агрохолдингу Ukrlandfarming Олега Бахматюка, то в березні 2023 року Вищий антикорупційний суд України заочно арештував його у справі про пропозицію хабаря. У січні Офіс генерального прокурора погодив запит НАБУ та САП про екстрадицію олігарха Олега Бахматюка з Австрії до України. Щоправда документ готувався у межах справи, в якій олігарха підозрюють в організації заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування Національного банку ВіЕйБі банком.

«Аргумент»


На цю тему:

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]