Ракетна атака на кораблі рашистів у Севастополі: чому "аналоговнєтна" ППО не впоралася

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Удар ракетами по судноремонтному заводу в Севастополі став найбільшою такою атакою на це місто від початку війни.

 

Чому кораблі в доках особливо вразливі? Пояснює військовий оглядач ВВС Павло Аксьонов.

Військові об'єкти в Севастополі - один із районів, що найбільше охороняють в анексованому Криму, і цей удар був непростою операцією для ЗСУ. Судячи з результатів, включно із заявленими збитими ракетами, Україні вдалося "перевантажити" російську протиповітряну оборону масованим ракетним пуском, і вона просто не впоралася з такою кількістю цілей.

Про результати такого удару поки що судити складно, але на фотографіях видно, що пожежа на заводі була досить сильною і тривалою.

Пожежі на корабельнях часто посилює те, що кораблі чи судна перебувають у доках на ремонті без екіпажу, який у бойовій обстановці готовий до боротьби за виживання. На борту перебувають працівники заводу. Існують правила та посібники з проведення судноремонтних робіт, але наскільки суворо їх дотримуються, невідомо. На борту також можуть перебувати різні горючі матеріали, фарба, розчинники та багато іншого.

За даними на ранок середи, інформації про стан двох кораблів, які перебували в доку, немає. Немає й точних відомостей про те, які кораблі там були.

Судячи з інформації з відкритих джерел, там могли бути великий десантний корабель та підводний човен. Про це повідомили українським ЗМІ представник Головного управління розвідки міноборони України Андрій Юсов. Підтвердженої інформації про їхній тип поки що немає.

Командувач повітряними силами ЗСУ Микола Олещук в офіційному телеграм-каналі написав, що удар завдала авіація. При цьому він використовував слово "штормить", що може вказувати на те, що були використані ракети Storm Shadow або SCALP. Українські військові запускають їх з літаків Су-24 різних модифікацій, модернізованих для застосування такої зброї.

Ще одним результатом удару, який також поки що важко визначити, можуть стати руйнування на самому заводі. Враховуючи, що російський Чорноморський флот періодично зазнає атак морських дронів, цей завод і його доки мають бути важливим військовим ресурсом. Сам факт, що в обох доках були кораблі, говорить про те, що він працює і затребуваний військовими.

«Аргумент»

 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]