Російські ракети й досі атакують Україну на чіпах із США, китайських там всього 5%

|
Версия для печатиВерсия для печати

Bloomberg проаналізував походження іноземних електронних компонентів з російських ракет і безпілотників, застосованих Росією в Україні, на основі даних української розвідки на початок вересня.

 

Основні висновки такі:

  • Більша частина чіпів, як і раніше, належить компаніям зі штаб-квартирами в США, ЄС і країнах-союзниках. Чисто китайських чіпів і мікросхем нез'ясованого походження всього 5%.

  • Найбільші постачальники - американські Analog Devices (21% вивчених компонентів) і Texas Instrument (TI). За митними даними, тільки чіпів Analog торік Росія отримала на $326 млн, незважаючи на всі санкції.

  • З виробників чіпів високого санкційного пріоритету за вартістю в російському імпорті топ-5 складають Intel, Huawei, Analog Devices, AMD і TI. Характерно, що в складі засобів ураження, застосованих по Україні, жодного разу не було впізнано компоненти кількох китайських компаній - Huawei, Lenovo, Hikvision і Inspur.

  • Поставки чіпів подвійного призначення продовжують йти в основному через Китай і Гонконг через посередників-одноденок, роль альтернативних каналів (Туреччина) незначна. Росії доводиться платити премію за ризик від 100% навіть за найдешевші та найпоширеніші компоненти - наприклад, контролери стандартного інтерфейсу RS-232.

  • Начальник ГУР Кирило Буданов сказав агентству, що єдиним ефективним заходом боротьби з просочуванням іноземних чіпів у російський ВПК буде жорстка заборона на експорт напівпровідників до Росії. Але він визнав, що це неможливо: "всі вважають за краще закривати очі на те, що відбувається".

  • У США готують заходи у вигляді законопроєкту про єдиний центр експортного контролю напівпровідникової продукції. Але вони поки ще на початкових стадіях.

Дані про застосування американських чипів у статті обрамлені випадком із вибухом крилатої ракети "Іскандер-К" над центром Чернігова 19 серпня 2023 року під час виставки безпілотників. Загинули семеро людей, зокрема шестирічна дівчинка. В уламках ракети знайшли навігаційний модуль із чіпами чотирьох виробників зі США, які потрапили в Росію вже після введення санкцій.

«Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

11:36
Російські ракети й досі атакують Україну на чіпах із США, китайських там всього 5%
10:09
У Європі перестали звертати увагу на ядерні погрози Путіна
09:19
Інститут нацпам’яті не отримував звернень від Польщі щодо ексгумації тіл жертв Волинської трагедії
08:15
Україна закликає суд в Гаазі змусити Росію демонтувати Керченський міст
20:23
В Україні 4 жовтня місцями невеликий дощ, до +26°, запиленість повітря збережеться до вихідних
19:05
Чекаємо що ще один "слуга" втече за кордон: НАБУ скерувало до суду справу про хапугу-нардепа Клочка
18:27
На Рівненщині лікар за 6,5 тис. доларів США ставив фіктивні діагнози «ухилянтам»
17:57
В телемарафоні після виходу Суспільного показують тільки «слуг народу»
16:17
Організував примусову мобілізацію громадян для війни проти України – повідомлено про підозру Пушиліну
15:01
Новий генсекретар НАТО Марк Рютте здійснив свій перший закордонний візит до Києва

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]