Російські ракети й досі атакують Україну на чіпах із США, китайських там всього 5%

|
Версия для печатиВерсия для печати

Bloomberg проаналізував походження іноземних електронних компонентів з російських ракет і безпілотників, застосованих Росією в Україні, на основі даних української розвідки на початок вересня.

 

Основні висновки такі:

  • Більша частина чіпів, як і раніше, належить компаніям зі штаб-квартирами в США, ЄС і країнах-союзниках. Чисто китайських чіпів і мікросхем нез'ясованого походження всього 5%.

  • Найбільші постачальники - американські Analog Devices (21% вивчених компонентів) і Texas Instrument (TI). За митними даними, тільки чіпів Analog торік Росія отримала на $326 млн, незважаючи на всі санкції.

  • З виробників чіпів високого санкційного пріоритету за вартістю в російському імпорті топ-5 складають Intel, Huawei, Analog Devices, AMD і TI. Характерно, що в складі засобів ураження, застосованих по Україні, жодного разу не було впізнано компоненти кількох китайських компаній - Huawei, Lenovo, Hikvision і Inspur.

  • Поставки чіпів подвійного призначення продовжують йти в основному через Китай і Гонконг через посередників-одноденок, роль альтернативних каналів (Туреччина) незначна. Росії доводиться платити премію за ризик від 100% навіть за найдешевші та найпоширеніші компоненти - наприклад, контролери стандартного інтерфейсу RS-232.

  • Начальник ГУР Кирило Буданов сказав агентству, що єдиним ефективним заходом боротьби з просочуванням іноземних чіпів у російський ВПК буде жорстка заборона на експорт напівпровідників до Росії. Але він визнав, що це неможливо: "всі вважають за краще закривати очі на те, що відбувається".

  • У США готують заходи у вигляді законопроєкту про єдиний центр експортного контролю напівпровідникової продукції. Але вони поки ще на початкових стадіях.

Дані про застосування американських чипів у статті обрамлені випадком із вибухом крилатої ракети "Іскандер-К" над центром Чернігова 19 серпня 2023 року під час виставки безпілотників. Загинули семеро людей, зокрема шестирічна дівчинка. В уламках ракети знайшли навігаційний модуль із чіпами чотирьох виробників зі США, які потрапили в Росію вже після введення санкцій.

«Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:02
Майно родичів ексміністра Ставицького нібито знову арештували, але ОГП не називає ані дату арешту, ані номера рішення суду, ані кримінальної справи
11:03
SBS: Південна Корея відмовила Україні у продажі зброї
10:12
Ракети росіян руйнують енергетику України (подробиці)
10:01
Кіпр позбавив громадянства Коломойського, Бахматюка і Григоришина, – Politis
08:00
Ворог захопив село Дар’їно на Курщині, просунувся на Донбасі
20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]