Ткаченко набрався сміливості і нарешті повернув МКІПу ініціативу: Держкіно зупиняє варварську "реорганізацію" Довженко-Центру

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Міністерство культури намагається повернути собі ініціативу у вирішенні проблеми Національного центру кінематографії і садить сторони за стіл переговорів. Після зустрічі Держкіно публікує повідомлення, що зупиняє наказ про реорганізацію Довженко-Центру. 

Міністр Олександр Ткаченко написав у себе на сторінці у Facebook, що "ініціював нараду з керівництвом Держкіно, Довженко-Центру, представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації."

При цьому він ще раз підкреслив, що Довженко-Центр не підпорядковується Мінкультури. Влітку МКІП, яке є засновником Центру, передало його в управління Держкіно.

Також Ткаченко розмістив фотографії з цієї наради. На них за одним столом зустрілись міністр культури, його заступниця з питань мистецтв Галина Григоренко, очільниця Держкіно Марина Кудерчук, керівниця Довженко-Центру Олена Гончарук, народна депутатка від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук та інші. Призначеної Держкіно в.о.директорки Центру Юлії Каждан на ній немає.

Ткаченко заявив, що учасники наради погодили зупинити реорганізацію Довженко-Центру в такий спосіб, який відбувається зараз. Також міністр написав, що і фонд і музей мають залишитись цілісним комплексом, має бути призначений ще один конкурс на посаду директора Центру, а самій інституції має бути призначений справжній аудит від Держаудитслужби. 

Міністр нарешті визнав, що Довженко-Центр варто реорганізувати з підприємства в установу, що дозволить йому працювати як музей та архів. А плівки та документи, що зберігаються у фільмофонді, варто оцінити музейною експертною групою, щоб визнати її музейною спадщиною.

 

 

Пізніше Держкіно у себе на сторінці у Facebook оприлюднило заяву, що зупиняє реорганізацію Довженко-Центру.

Криза в Довженко-Центрі почалася ще 2020 року, коли ним управляло Міністерство культури, а бюджет інституції затверджувало підпорядковане МКІПу Держкіно.

Тодішній очільник Довженко-Центру Іван Козленко заявив, що Центр перебуває на межі банкрутства і не може виплачувати своїй команді заробітну плату. Причина – Держкіно не затверджує фінансові плани Центру, передбачені державним бюджетом-2020. Врешті Козленко, якому разом з командою вдалось запустити реформування Довженко-Центру і створити на основі фільмофонду активну культурну інституцію, подав у відставку. 

На посаду директора Довженко-Центру було оголошено конкурс. 15 квітня 2020 року його виграла Олена Гончарук, набравши більшість голосів членів конкурсної комісії. Але ані в.о. міністра культури Світлана Фоменко, ані новопризначений у червні 2020 року міністр культури Олександр Ткаченко так і не призначили Гончарук директоркою – всі ці роки вона працювала у статусі виконувачки обов’язків.

Центру так і не налагодили фінансування аж до передачі його в підпорядкування Держкіно. Саме Агентство з питань кіно вивели з підпорядкування Мінкульту в пряме управління урядом в 2021 році. Якими були домовленості між Мінкультом і Держкіно при передачі центру щодо долі фільмофонду та стратегії розвитку Центру залишається невідомим.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]