У Мексиці продають на запчастини російське недоробло - літаки SSJ 100

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Як стало відомо, майно мексиканської авіакомпанії Interjet, у тому числі запчастини для Airbus і SSJ 100, виставлене на торги в рамках процедури банкрутства. Перевізник придбав 22 літаки "Суперджет" з Росії, всі вони втратили льотну придатність. Поки що продаються лише запчастини, оскільки самі SSJ залишаються у заставі у консорціуму банків за участю ВЕБу. В Іркуті зазначають, що повернути самі літаки з Мексики тепер неможливо ні юридично, ні технічно: їхньої діагностики не було з 2019 року. Авіакомпанії РФ офіційно інтересу до аукціону не виявляють, хоча комплектуючі їм потрібні, а юристи вважають мінімальними санкційні ризики.

Про цю комічну ситуацію з недороблом російського авіапрому пише російське ділове видання Коммерсант.

У Мексиці 31 травня стартував аукціон, на якому буде реалізовано майно минулого найбільшого іноземного замовника російського літака SSJ 100 — авіакомпанії Interjet, яка у квітні була визнана банкрутом.

Згідно з описом арбітражного суду Мексики (є у Ъ), загальна вартість виставленого на торги рухомого майна, включаючи офісну техніку, становить $105 млн, більша частина припадає на запчастини для Airbus А320 і SSJ 100.

Половину деталей для SSJ можна придбати лише разом із запчастинами для Airbus. Але близько сотні позицій можна купити окремо: зокрема, двері салону, «складові частини двигуна SaM146» і більш ніж 500 шин Michelin та «колес під відновлення» (останній лот коштуватиме $2 млн). За оцінкою одного з джерел, номенклатура комплектуючих дозволяє судити, що їх «зняли як мінімум з трьох SSJ». Список опису з 400 сторінок на Airbus ще більший: від проводів та ременів безпеки до деталей двигуна CFM56. 

Всього з 2013 року Interjet отримала 22 SSJ і планувала довести парк до 30 літаків, але від постачання ще восьми відмовилася вже до 2019 року. Тоді стало відомо про бажання авіакомпанії відмовитися від усіх SSJ. У Interjet пояснювали це рішення проблемами післяпродажного обслуговування літака та його двигунів.

Постачання 22 SSJ, за даними джерел "Ъ", обійшлося більш ніж $500 млн — $23 млн за кожен. Interjet купувала їх у кредит у консорціуму чотирьох банків - ВЕБ.РФ, Natixis (Франція), Deutsche Bank (Німеччина) та Intesa San Paolo (Італія). Літаки перебувають у заставі до погашення кредиту. За останніми даними, перевізник залишався винен кредиторам майже $300 млн.

Самі повітряні судна наразі не продаються. За словами співрозмовників, всі вони втратили льотну придатність.

Жоден із восьми «додаткових» SSJ авіакомпанія сплатити не встигла, але чотири були поставлені до Венеції на колишню базу російсько-італійського СП SuperJet International (SJI) для підготовки до передачі до Мексики.

В "Иркуте" "Ъ" уточнили, що літаки, що "належать SJI, можуть бути приведені в стан льотної придатності". Але в умовах санкцій повернення літаків із Італії неможливе, додали там. Можливість повернення SSJ з Мексики, як уточнили в "Иркуте", до 2022 року теоретично розглядалася, але процедура банкрутства компанії не дозволяла що-небудь зробити практично. Тепер це юридично неможливо, додали в корпорації, а враховуючи терміни, що пройшли з моменту припинення експлуатації, повернення неможливе і технічно.

Фахівці «Иркута» проводили останню оцінку технічного стану літаків у 2019 році: тоді частину з них можна було відновити, «але витрати були непорівнянні з можливим ефектом від подальшого продажу чи експлуатації». "За оцінками представників авіакомпаній, які проводили переговори і були в Мексиці, в тому числі отримували обмежений доступ до літаків, відновлення льотної придатності майже неможливе", - кажуть в "Иркутіе".

Частина джерел "Ъ" сумніваються, що купівля навіть найдефіцитніших запчастин має сенс після багаторічного простою.

Згідно із закритим звітом ОДК, у корпорації вважають справними лише чотири із 44 двигунів SaM146, встановлених на мексиканських SSJ. Але, як уточнило джерело в авіапромі, «достовірних даних про них немає».

Викуповувати двигуни в Мексиці у консорціуму банків навряд чи є сенс, оскільки відремонтувати їх у РФ без участі виробника гарячої частини — французької Safran — поки що все одно не вийде через санкції.

Зараз за кордоном залишаються три SSJ — два у ВПС Таїланду та один у прикордонної служби Казахстану.

Вгорі: FT: Аварии Sukhoi Superjet 100 показали провал политики импортозамещения в России. Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]