НАБУ спростувало п"ять найпоширеніших міфів про справу Мартиненка

|
Версия для печатиВерсия для печати

За останні два дні, у зв'язку із затриманням колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, у ЗМІ та соціальних мережах з'явилося чимало недостовірної інформації. Відтак, НАБУ підготувало спростування найбільш поширених "міфів".

Про це відомство повідомило на своєму сайті та офіційній сторінці в Фейсбук.

Зокрема, в опублікованому обґрунтуванні наявності законних підстав для затримання Мартиненка М.В., зазначено, що
у середу, 19 квітня 2017 року, детективи НАБУ подали до Солом’янського районного суду м. Києва клопотання щодо здійснення обшуків за адресами проживання Мартиненка М.В. та в автомобілях, якими він користується.

Згідно з отриманими під час досудового розслідування даними, пану Мартиненку було повідомлено про подання таких клопотань та про їх задоволення ще до фактичної видачі детективу відповідних ухвал про проведення обшуку. Після цього він почав вживати дії, які свідчили про намагання уникнути відповідальності.

"Так, очікуючи проведення обшуків зранку у четвер 20 квітня, напередодні увечері Мартиненко М.В. полишив місце постійного проживання та провів ніч із 19 на 20 квітня поза ним. Членам своєї родини він надав вказівку вчинити так само. Також Мартиненко М.В. повідомив близьким особам перелік адрес та автомобілів, за якими планується проведення обшуків, вказав місця, які, на його думку, є безпечними та організував роботу підконтрольних йому осіб, спрямовану на переховування речей та документів, що можуть мати значення для кримінального провадження. За вказівкою пана Мартиненка його оточення перейшло на конспіративний спосіб спілкування. Сам він вимкнув свій мобільний телефон та використовував для контактування з оточенням інші засоби зв’язку. Зазначене свідчить про те, що Мартиненко М.В. заздалегідь вживав заходи, спрямовані на отримання відомостей про плани ведення подальшого розслідування, тактики та методів проведення слідчих дій, а цю інформацію він використовував для розробки плану уникнення кримінальної відповідальності та втечі з місця можливого проведення слідчих дій", — зазначено в довідці.

Виходячи з цього, детективи НАБУ, в повній відповідності до вимог ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, прийняли рішення про затримання пана Мартиненка з метою усунути можливість подальшого уникнення ним відповідальності та вчинення спроби втечі.

Вранці 20 квітня детективи НАБУ встановили, що Мартиненко М.В. перебуває у приймальні народного депутата Дениса Дзензерського. Коли детективи спробували зв’язатися з паном Мартиненком за телефоном приймальні нардепа, секретар, почувши ім’я та посаду співрозмовника, відмовилася з’єднувати дзвінок та повідомила, що Мартиненко М.В. зателефонує пізніше. Однак у подальшому це зроблено не було.

Вже достеменно знаючи, що детективи НАБУ встановили його місце перебування, Мартиненко М.В. більше шести годин переховувався у приймальні народного депутата. Переконати його вийти детективам НАБУ вдалося тільки після тривалих перемовин.

Більше про схему злочину тут

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:18
Першого заступника директора НАБУ відсторонили через розслідування можливого витоку інформації
12:06
Об "небесну сотню" витерли ноги: суд закрив провадження щодо 4 начальників "Беркуту" та ексчиновника МВС через закінчення строків давності. Це диверсія
11:50
Dragon Capital заявив про тиск на бізнес з боку БЕБ (тобто, ОП)
10:00
Китай і Бразилія опублікували спільне комюніке: підтримують "мирну конференцію" щодо України лише за участю рф
09:01
Глава Нацполу Іван Вигівський живе у будинку подруги, а сестра торгує пальним із фігурантами справ поліції. Він без проблем пройшовт"спецперевірку" СБУ (ВІДЕО)
08:10
Перша група пілотів з України закінчила навчання в США на F-16
08:04
Ворог втратив майже півмільона особового складу
20:00
У п'ятницю в Україні вдень +21-26°С, без опадів
18:03
Юрій Ніколов: Криза, яка є для нас можливістю змінити країну
17:51
Игровая зависимость: симптомы и профилактика

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]