Новий "кишеньковий" прокурор САП вчетверте закрив справу "Роттердам+", навіть не знайомлячись з нею


20 травня новий старший групи прокурорів Денис Демків у справі "Роттердам+" вирішив її закрити вчетверте – Національне антикорупційне бюро оскаржуватиме рішення до керівника прокуратури.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
У Бюро заявили, що рішення прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Демківа "викликає сумніви в його об’єктивності" з низки причин.
Так, воно було ухвалено у позаробочий час, без консультацій із детективами та належного вивчення матеріалів справи: понад 100 томів письмових матеріалів та 350 Гб відеозаписів допитів.
Прокурор також відмовив у заслуховуванні справи в присутності в.о. керівника САП та прокурорів групи. Зазначається, що інший прокурор САП має протилежну позицію щодо долі кримінального провадження. Він здійснює процесуальний контроль в справі з початку його розслідування та готовий представити обвинувачення в суді.
"НАБУ оскаржить рішення про закриття справи "Роттердам+" до в.о. керівника САП", – підсумували у Бюро.
Нагадуємо: Генпрокурорка Ірина Венедіктова (на фото) 5 травня змінила старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні "Роттердам+" Віталія Пономаренка, який тричі закривав це провадження.
У березні 2016 року Нацкомісія затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Згідно з нею, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалась за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.
Формула втратила чинність з 1 липня цього року у зв'язку з переходом України на новий ринок електроенергії.
8 серпня 2019 року детективи НАБУ у справі "Роттердам+" повідомили про підозру шістьом особам, зокрема ексголові Нацкомісії Дмитру Вовку та Бутовському.
За даними слідства, Вовк за попередньою змовою з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт, так звану "формулу Роттердам+".
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 07:59
- Ворог просунувся біля Бурлацького та в Новополі
- 20:00
- Прогноз погоди в Україні 16 – 22 червня
- 18:05
- Виявили високу довіру - мобілізували попа одеської єпархії упц (мп), але він відмовляється бути капеланом
- 16:01
- Іран провів найбільш смертоносну за три дні ракетну атаку на Ізраїль, ЦАХАЛ почав руйнувати нафтогазову інфраструктуру Ірану
- 13:00
- В Україну повернули тіла ще 1200 загиблих
- 12:29
- Юрій Світлик: Що насправді стоїть за війною Ізраїлю з Іраном
- 10:50
- Ніччю знищено 8 із 11 ракет та 111 зі 183 дронів, основний напрямок удару - Кременчук
- 08:00
- Ворог просунувся біля Білогорівки, Одрадного та с.Запоріжжя
- 20:00
- У неділю дощитиме в усіх регіонах України, крім західних
- 18:19
- Перша в Україні школа реставрації відкрила реєстрацію на навчання у Львові: як зголоситися