Франція передасть Україні винищувачі Mirage 2000-5 та навчатиме українських пілотів

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Франція відзначила 80-ту річницю висадки в Нормандії 6 червня 2024 року. Це стало нагодою для президента Еммануеля Макрона з'явитися у вечірніх новинах на французькому телебаченні одночасно на двох каналах. Інтерв'ю було присвячене ситуації в Україні та Газі, а також європейським виборам.

 Президент Франції Еммануель Макрон заявив про плани передачі Збройним силам України (ЗСУ) винищувачів Mirage-2000. Про це він сказав у четвер, 6 червня, у прямому ефірі французького телебачення.

"Завтра ми розпочнемо нову співпрацю та оголосимо про передачу Україні винищувачів Mirage 2000-5 французького виробника Dassault та навчатимемо українських пілотів у Франції", - цитує Макрона агенція AFP.

Він не уточнив, про яку кількість літаків йдеться, однак наголосив, що вони дозволять Україні захистити свою територію та повітряний простір.

Як зазначає RFI, у прямому ефірі з міста Кан президент Франції Еммануель Макрон відповів на запитання Анн-Софі Лапікс з телеканалу France 2 та Жиля Було з TF1.

Еммануель Макрон під час інтерв’ю на TF1 та France 2 6 червня 2024 року з нагоди 80-ї річниці висадки союзників.  © Франція 2

Еммануель Макрон під час інтерв’ю на TF1 та France 2 6 червня 2024 року з нагоди 80-ї річниці висадки союзників.  © Франція 2

«Допомагати Україні чинити опір означає уникнути застосування правила перемоги найсильнішого», - підкреслив президент, а потім додав: «Франція хоче миру, і ми боремося за мир. Але мир не може бути капітуляцією України».

Він окреслив перші етапи нової допомоги, яку Україна отримає від Франції: «Ми збираємося запустити програму навчання і передати літаки Міраж 2000-5". Навчання відбудуться цього літа на французькій території. Франція хоче підготувати та екіпірувати 4,500 українських солдатів. 

Інші навчальні курси можуть бути проведені на українській землі, хоча наразі в Україні немає французьких тренерів.  Макрон зауважив, що «Українська земля є суверенною. Не може бути й мови про навчання в зоні бойових дій. Хоча навчання можуть відбуватися, наприклад, у Західній Україні». 

На початку російського вторгнення 2022 року обговорювались варіанти посилення українських повітряних сил, тоді речник ПС ЗСУ заявив, що Mirage 2000 є застарілим і непотрібним Україні. Однак, 14 січня 2024 року командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук повідомив, що не виключає посилення спроможностей бомбардувальників Су-24М за допомогою Mirage-2000D, а штурмовиків Су-25 — за допомогою A-10 Thunderbolt II. До цього Україна в рамках авіаційної коаліції домовилась про отримання європейських F-16.

Ці літаки можуть стати потенційною заміною для застарілих Су-24М, які мають дуже великий наліт, і дозволити Україні ефективніше використовувати надані союзниками SCALP EG та AASM.

Mirage 2000-5 — це модернізована експортна версія.

«Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

21:23
Керівник Хмельницької обласної прокуратури, "інвалід" Олійник звільнився за власним бажанням, - Офіс Генпрокурора
21:14
"Корабельна сосна" Аллахвердієва отримала підозру в незаконному збагаченні на понад 20 млн грн
20:00
У п'ятницю дощитиме лише на південному сході України, заморозки
18:07
Українці за те, щоб єдину Православну Церкву очолив Епіфаній (ОПИТУВАННЯ)
17:15
Leo Beauty Club анонсує співпрацю з beauty-амбасадором Романом Кравцем aka Beauty Jocker (ТГ-канал «Джокер»)
16:13
Шантажиста та власника ТГ «Джокер» Романа Кравця спіймали на тиражуванні чергового фейку
16:01
Тепер за перевіркою МСЕК чоловіків 25-60 років стежить СБУ
14:02
Кафедральний собор ПЦУ у Черкасах звільнено від провокаторів рпц-фсб, там вже моляться українською мовою
13:16
Зеленський представив План перемоги на засіданні Ради ЄС
13:13
Президент підписав закон про реформу корумпованої митниці

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]