На звільненому від російських окупантів острові Зміїний встановили український прапор

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото: ДСПУ

Українські військові встановили прапор України на острові Зміїний у Чорному морі. Про це повідомила прикордонна служба. 

У Оперативному командуванні "Південь" повідомили про зачистку Зміїного. За інформацією військових, на острові знайшли близько 30 одиниць знищеної російської техніки та покинуту амуніцію.

Зміїний має площу менше 0,2 квадратного кілометра. Але він має важливе значення для контролю над західним Чорним морем, зазначає  BBC

Фото: ДСПУ

Фото: ДСПУ

Упродовж чотирьох місяців цей невеликий острівець був ареною обстрілів, в яких загинули десятки людей, а загальний тоннаж потоплених поряд з ним кораблів потягне на результат морської битви.

Фото: ДСПУ

На острові практично немає природних укриттів. Сховатись на ньому від вогню дуже складно, а невелика площа змушує розміщувати техніку та гарнізон практично в одній точці.

Фото: ДСПУ

Проте Росія не залишала спроб захопити і утримати острів, що призводило до великих втрат.

Прапор з підписом, який підняли над Зміїним

Прапор з підписом, який підняли над Зміїним. Фото: ДСПУ

30 червня російська армія втекла з острова Зміїний. 

Тоді українське командування "Південь" заявило, що по Зміїному завдано удару, після якого російський гарнізон був поспішно евакуйований. 

Морські втрати Росії

Найвідомішим епізодом битви за острів Зміїний стала загибель флагмана російського Чорноморського флоту, крейсера "Москва".

Корабель затонув 14 квітня 2022 року після того, як у нього влучили дві ракети українського берегового протикорабельного комплексу "Нептун".

Також біля острова Зміїний підбили та потопили ще кілька російських суден.

2 травня, як повідомили українські військові, біля острова ударами з безпілотників TB2 Bayraktar підбили два патрульні катери проєкту 03160 "Раптор" та десантний корабель проєкту 11770 "Серна", а також, за твердженням України, два ЗРК "Тор". Удари з безпілотників, зняті бортовою камерою, згодом опублікували в інтернеті.

17 червня в районі острова ВМС України завдали удару двома ракетами Harpoon по буксиру "Рятувальник Василь Бех". Українці стверджували, що судно перевозило на острів боєприпаси та підкріплення.

Міністерство оборони Великої Британії 21 червня також назвало буксир знищеним.0

Україна також зазнала втрат на острові. 9 травня українські ЗМІ повідомили про загибель заступника командувача ВМС ЗСУ з авіації полковника Ігоря Бедзая, який пілотував вертоліт-амфібію Мі-14 і був збитий російським винищувачем.

Повідомлялося також про загибель у районі Зміїного пілота українського гелікоптера Василя Ільчука із 10-ї авіаційної бригади ВМС України, проте обставини його смерті невідомі.

Присутність на Зміїному також дала б російським військовим шанс прорватися в Придністров'я - територію, що відкололася від Молдови й перебуває під контролем Росії.

НАТО посилило кордони Румунії з початком війни, направивши туди бельгійські та французькі війська. Острів Зміїний розташований поблизу гирла річки Дунай, яка протікає уздовж кордону Румунії з Україною. Чорноморський порт Румунії Констанца розташований неподалік на півдні й приймає контейнеровози, які більше не можуть йти до Одеси.

Читайте також:  Історія острову Зміїний на якому немає змій

Колись острів Зміїний був територією Румунії, поки в 1948 році не був переданий Радянському Союзу, який використовував його як радіолокаційну базу. Оскільки Румунія перебувала під радянським впливом до 1989 року, Бухарест прийняв цю угоду.

Україна отримала контроль над островом з падінням комунізму, і врешті-решт у 2009 році Міжнародний суд ООН окреслив територіальні межі острова, віддавши Румунії майже 80% Чорноморського континентального шельфу поблизу острова, а Україні - решту.

Зміїний має не лише стратегічне значення, оскільки ця частина Чорного моря багата вуглеводневими ресурсами, тому рішення Гааги означає, що обидві країни мають запаси нафти та газу.

Може здатися, що цей маленький скелястий виступ має не таку вже й велику цінність, але його доля є ключовим елементом російської війни.

Джерело: BBC


Читайте також: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
20:03
Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
20:00
На вихідних в Україні сухо, вдень від 1° морозу до 4° тепла
19:15
День апостола Андрія Первозванного святкує завтра Україна
18:14
Касьянов: Про зрив мобілізації владою та аналогію із сьогоденням
17:08
Інтернет-безпека: як захистити свої персональні дані від шахраїв на гральних майданчиках
16:04
Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
14:05
Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади
12:22
Вирок суду у ДТП з 16-річним водієм Infinity у Харкові: 8 років тюрми і по 1 млн дітям загиблого
10:35
У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]