Під загрозою майбутнє цілого покоління - ЮНІСЕФ попереджає про наслідки пандемії COVID-19

|
Версия для печатиВерсия для печати

На піку закриття шкіл у зв’язку із пандемією COVID-19 постраждали майже 90% учнів у всьому світі. З них понад 111 млн — у найменш розвинених країнах.

Про це йдеться у звіті ЮНІСЕФ, який аналізує дані станом на 3 листопада.

Майже 70% послуг, скерованих на захист психічного здоров’я дітей і підлітків, надають на неналежному рівні. 

Оскільки більшість психічних захворювань проявляються та прогресують саме в підлітковому віці, молоді люди перебувають в зоні особливого ризику. 

Окрім обмеженого доступу до пакету базових послуг, молодь також відчуває негативний вплив у вигляді соціальної ізоляції з мінімальними можливостями спілкування і взаємодії з однолітками через закриття шкіл, скасування культурно-масових заходів чи перенесення іспитів. 

Приблизно у третині проаналізованих країн спостерігалося зниження принаймні на 10% кількості звернень за такими медичними послугами, як планові щеплення, амбулаторна допомога у зв’язку з дитячими інфекційними захворюваннями та охорона здоров’я матері. 

Основна причина – побоювання інфікуватися COVID-19.

Водночас, у доповіді йдеться і про більш тривожні обставини.

Протягом найближчих 12 місяців через серйозні перебої в наданні послуг та збільшення недоїдання може статися 2 мільйони додаткових випадків смерті дітей та 200 тисяч додаткових мертвонароджень.

Ще 6-7 мільйонів дітей у віці до 5 років у 2020 році страждатимуть від втрати ваги або гострого недоїдання, що зросте на 14%. 

Це може зумовити більше 10 тисяч додаткових випадків смерті дітей щомісяця – переважно в країнах Африки на південь від Сахари та Південної Азії.

Кількість дітей, які потерпають від різних форм бідності (без доступу до освіти, охорони здоров’я, житла, харчування, санітарії та води) зросла на 15%, або на 150 мільйонів дітей станом на середину 2020 року.

Занепокоєння викликає і погіршення економічної ситуації.

"Незалежно від того, де ми живемо, пандемія впливає на нас. І діти ще ніколи не перебували в такій широкій зоні ризику. Але це ще не все. 

Мірою розгортання світової економічної кризи ситуація лише погіршуватиметься.

Оскільки всі країни сьогодні вимушені протидіяти економічним наслідкам пандемії, її впливу на бюджетну політику й фінансову стабільність окремих домогосподарств, ризики для дітей дедалі більше зростають", – зазначає виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.

За її словами, йдеться не про повернення до тих умов, які були раніше – діти ніколи не сприймуть повернення до "нормального" стану після пандемії, оскільки те, що ми визначаємо як "нормальне", ніколи таким не було. 

"Наш вектор постпандемійного відновлення повинен відповідати масштабам цього моменту: для відбудови світу таким, у якому наші діти зростатимуть щасливими та здоровими, потрібно долати наявні відмінності і працювати разом, залучаючи всі покоління", – вважає Генрієтта Фор.

Також в ЮНІСЕФ звертають увагу на те, що кожен 9-й інфікований COVID-19 у світі – це дитина або підліток.

Нагадаємо, за даними Міністерства охорони здоров'я України, у школах хворіють менше 1% учнів, персоналу та вчителів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:04
Україна 2025: на межі
17:04
The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
16:10
Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
15:03
В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
14:43
Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
13:14
"Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
12:16
Це також "план внутрішньої стійкості" Зеленського: СБУшники купили два люксові мінівени майже по 3 мільйона
11:00
Бутусов розповів, як влада залишила ЗСУ без мінометних мін: це афера на 25 мільярдів гривень (ВІДЕО)
10:32
У Харкові затримано клірика упц мп - агента спецслужб рф (ФОТО)
09:02
Росіяни на човнах форсували Оскіл і висадили десант південніше Новомлинська

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]