Росія вимагатиме екстрадиції інформатора WADA Григорія Родченкова

|
Версия для печатиВерсия для печати

Слідчої комітет РФ має намір вимагати екстрадиції колишнього колишнього директора Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, який емігрував до США і став інформатором Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA).

Про це повідомляють Грані.ру, з посиланням на прес-службу СКР.

В Слідчому комітеті твердять, що Родченков знищив допінг-проби спортсменів з порушенням вимог Міжнародного стандарту для лабораторій Всесвітнього антидопінгового агентства і листи агентства про зберігання таких проб. 

СКР також звинувачує Родченкова і колишнього начальника відділу допінг-контролю Тимофія Соболевського в тому, що вони від імені Макларена і WADA пропонували екс-директору антидопінгового центру Марії Дікунец передати їм базу даних первинних результатів тестування спортсменів "в обмін на грошову винагороду, притулок в США або Канаді, громадянство одного з цих держав". У зв'язку з цим щодо Родченкова, Соболевського порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 294 Кримінального кодексу України (перешкоджання виробництву попереднього розслідування).

Родченков пішов у відставку в листопаді 2015 року на тлі початку допінгового скандалу, після чого виїхав з Росії. У травні 2016- го The New York Times опублікувала інтерв'ю колишнього чиновника, в якому він звинуватив десятки російських спортсменів, в тому числі 15 золотих медалістів Сочі, у вживанні допінгу. Родченков повідомив, що в країні багато років діяла державна допінгова програма.

В Росії також відкрита справа проти Родченкова за частиною 1 статті 201 (зловживання повноваженнями). Згідно фабули справи, Родченков з корисливих мотивів продавав куплені в США допінгові препарати. Також заявлялося, що він за вказівкою функціонерів WADA міг займатися знищенням допінг-проб.

У серпні того ж року Басманний райсуд Москви заарештував майно колишнього чиновника - земельну ділянку і його помешкання в Підмосков'ї. Однак в грудні Мосміськсуд скасував це рішення.

21 вересня Басманний райсуд заочно заарештував Родченкова по важчій частини 2 статті 201 КК (зловживання повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки), яка передбачає до 10 років колонії. Він був оголошений в міжнародний розшук. 

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть