ЄС почав розслідування у справі про відмивання російських грошей у Danske Bank

|
Версия для печатиВерсия для печати

Європейська служба банківського нагляду (контрольний орган Європейського союзу) почала розслідування у справі про відмивання російських грошей у данському Danske Bank щодо відповідних органів у Данії й Естонії.

Служба перевірить, чи виконували данський Фінансовий нагляд й естонська Фінансова інспекція свої зобов’язання в рамках законодавства ЄС. Раніше Danske Bank звинуватили у відмиванні понад восьми мільярдів доларів клієнтів з Росії і країн СНД, повідомляє Радіо Свобода.

У липні 2018 року прокуратура Естонії оголосила про початок розслідування щодо естонського відділення Danske Bank, повідомляло агентство Reuters. За версією слідства, з 2007 по 2015 роки філія брала участь у відмиванні грошей на загальну суму більш ніж вісім мільярдів доларів. У зв’язку зі скандалом у відставку пішов голова Danske Bank Томас Борген.

На початку вересня 2018 року видання Financial Times з посиланням на незалежне розслідування повідомляло, що в 2013 році через естонський підрозділ Danske Bank пройшла «приголомшлива сума» – до 30 мільярдів доларів. У тому ж році стало відомо, що данська влада перевіряє угоди, укладені з 2007 по 2015 рік на загальну суму в 150 мільярдів доларів.

Своє розслідування щодо естонського відділення Danske Bank веде і влада США. У липні 2018 року позов проти банку подав підприємець Вільям Браудер, який заявив, що кредитна організація була одним із основних каналів виведення грошей із російського бюджету в шахрайській схемі, яку розкрив загиблий у московському СІЗО юрист фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський. У відмиванні грошей через банк також запідозрили двоюрідного брата президента Росії – Ігоря Путіна.

19 лютого Danske Bank заявив про припинення роботи на російському ринку, а також в Латвії, Литві й Естонії. В Естонії банк закриється на вимогу Фінансової інспекції, в інших країнах – в рамках стратегії по боротьбі з відмиванням грошей.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com