Трамп вчергове шокував американців, цього разу ксенофобською реплікою

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент США Дональд Трамп шокував конгресменів під час переговорів з ними стосовно проблем імміграції, назвавши Гаїті і держави Африки «зас ... ними країнами» ( "s-hole countries").

«З якого дива до нас приїжджають люди з усіх цих зас ... них країн?» - сказав президент, за даними Washington Post, The New York Times і CNN, повідомляє Голос Америки.

Трамп додав, що США слід було б приймати більше іммігрантів з таких країн, як Норвегія, прем'єр-міністр якої напередодні зустрілася з ним в Білому домі.

Відповідаючи на питання ЗМІ, офіційний представник Білого дому Радж Шах не спростував повідомлення про те, що Трамп використовував грубий вираз щодо Гаїті і Африки.

Також повідомляється, що Трамп пообіцяв завжди відхиляти «тимчасові, слабкі і небезпечні напівзаходи, які ... заважають іммігрантам, що бажають домогтися кращого життя в США законним шляхом».

«Голос Америки» зв'язався з офісами законодавців, імовірно присутніх на зустрічі. Помічники конгресменів відмовилися коментувати заяви Трампа.

Як стверджується, Трамп виступив з різким коментарем в той момент, коли сенатор-демократ з Іллінойсу Дік Дурбін розповідав про досягнуту сенаторами двопартійну угоду, яка покликана захистити від депортації майже 800 000 юних іммігрантів, а також зміцнити прикордонну безпеку, пише Washington Post.

До вечора четверга законодавці почали реагувати на повідомлення про коментарі Трампа.

Член палати представників законодавчих зборів штату Міннесота Ільхан Омар, який в 2016 році став першим вихідцем з Сомалі, який отримав посаду в законодавчих органах США, опублікував заяву, в якій підкреслив, що не соромиться країни, де народився.

«Але будьте впевнені: я відчуваю сором, неприязнь і обурення з приводу того, що лідер США не бачить нічого далі свого привілейованого становища і не здатний оцінити різноманіття, яке робило його країну великою протягом багатьох поколінь», - додав Омар, що представляє Демократично- фермерсько-трудову партію.

Конгресмен-республіканець Міа Лав, чия сім'я приїхала з Гаїті, назвала коментарі президента «недобрими, суперечливими, зарозумілими і такими, що суперечать цінностям нашої країни».

Сенатор від штату Арізона республіканець Джеф Флейк в четвер написав в «Твіттері»: «Мої предки приїхали з країн, далеко не настільки процвітаючих, як та, де ми живемо сьогодні. Я радий, що вони знайшли тут теплий прийом».

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть