У МОЗ дали задню після критики анестезіологів вітчизняних апаратів ШВЛ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляє, що закупівлі апаратів штучної вентиляції легень, які напередодні критикувала Асоціація анестезіологів України, не передбачається.

Степанов сказав про це 16 травня під час онлайн-брифінгу, зазначає Радіо Свобода.

«Після проведення необхідних консультацій з експертами та президентом Асоціації анестезіологів України Сергієм Дубровим потреби в таких апаратах не виявлено. Також МОЗ підкреслює, що експертна думка українських лікарів-анестезіологів є найважливішим критерієм для впровадження чи придбання тієї чи іншої продукції», – заявив Степанов.

Напередодні Асоціація анестезіологів України у відкритому листі до президента України Володимира Зеленського і Кабінету міністрів розкритикувала українські розробки апаратів штучної вентиляції легень.

«Останнім часом багато «інженерів» розробляють та закликають до масового виробництва своїх винаходів, які начебто можуть замінити апарати ШВЛ. Апофеозом цієї діяльності стало отримання дозволу на виробництво одного з «апаратів ШВЛ» на базі ручного дихального мішка «Амбу». Проте будь-який анестезіолог розуміє, що вентиляція мішком Амбу можлива лише на короткий час при проведенні заходів реанімації пацієнта із зупинкою дихання. Адекватна вентиляція пацієнта неможлива без наявності сучасних режимів з контролем за об’ємом або тиском та синхронізації апарату з пацієнтом», – мовиться у листі.

Як наголосили в асоціації, фахівці називають деякі з цих розробок «вбивцями».

Члени асоціації вимагають враховувати їхню професійну думку при ухваленні рішень щодо закупок апаратів ШВЛ, оснащувати лікарні якісними апаратами і враховувати можливості обслуговування та навчання лікарів при виборі виробника та постачальника цих апаратів.

Раніше керівництво державного підприємство «Новатор» із міста Хмельницького повідомило Радіо Свобода, що готове виготовити 10 тисяч апаратів штучної вентиляції легень за чотири тижні.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що МОЗ надав підприємству дозвіл на виготовлення апаратів ШВЛ. За його словами, пропонований заводом із Хмельницького прилад – це «модернізований мішок Амбу, який може бути використаний в екстреній медичній допомоги на нетривалий період, щоб довезти тяжкохворого до лікарні».

Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун розкритикувала таке рішення, заявивши про «чергове схвалення витрачання коштів платників податків та новий простір для проведення корупційних оборудок».

«Виглядає так, що МОЗ України разом зі своїми «експертами» фактично дали дозвіл на виробництво обладнання, яке не потрібне, а його використання може бути небезпечним для пацієнтів», – зазначила вона.

Від початку епідемії коронавірусною інфекцією в Україні заразилися 17 858 людей, з них 4906 – вже одужали, 497 – померли.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]