Великі COVID-госпіталі готують у Києві, Одесі й Маріуполі – Радуцький

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Києві, Одесі та Маріуполі готуються розгорнути великі госпіталі для пацієнтів з COVID-19 на випадок перевантаження лікарень першої та другої хвилі.

Як повідомляє Укрінформ, про це голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив у Фейсбуці.

"За наказом Президента в Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Закуповується все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні", - написав він.

За словами Радуцького, госпіталі планують розміщувати у наявних великих приміщеннях, зокрема у Києві це може бути Палац спорту.

"Поки що такої необхідності немає, але ми повинні бути повністю готові", - зауважив він.

Голова комітету додав, що відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Академії медичних наук, також готуються до прийняття хворих на СOVID-19. При цьому МОЗу доручено збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби.

Водночас МОЗ, за наказом Президента, має збільшити кількість проведених за добу ПЛР-тестів з 30-35 тис. до 50 тис. Уряд надав 260 млн грн на збільшення кількості тестувань на коронавірус, з яких 100 млн на контрактування приватних лабораторій, 160 млн грн на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання, уточнив посадовець.

За його словами, влада на місцях до кінця місяця має обладнати 80% ліжкомісць для хворих з коронавірусом подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн.

Крім того, інтернів та студентів старших курсів медичних вишів будуть залучати до роботи в інфекційних відділеннях - відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку. "Є чіткі протоколи лікування пацієнтів з СOVID-19, і я впевнений, що під наглядом досвідчених лікарів наші молоді фахівці зможуть надавати кваліфіковану допомогу", - наголосив Радуцький.

Серед кроків, які влада готується здійснити з огляду на пандемію, що набирає обертів, - тимчасове переведення вишів на дистанційне навчання. «Це рішення повністю підтримує керівництво навчальних закладів. На жаль, вже маємо кілька спалахів зараження співробітників та студентів, і навіть смертельні випадки. Минулого тижня загинув декан географічного факультету КНУ ім. Шевченка», - зауважив парламентарій.

Окрім того, за його словами, осінні канікули у школах мають розпочатись раніше, оптимально - до 15 жовтня. Утім, дату початку канікул визначає місцева влада.

«У червоних та помаранчевих зонах запроваджуються обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів. З 22:00 заклади мають зачинятись. Масові «гулянки» у клубах завершились. Це стосується і всіх масових заходів», - зауважив він.

Голова парламентського комітету наголосив, що нині єдина ефективна форма контролю за дотриманням маскового режиму - запровадження відповідальності власників приміщень. Тож Верховній Раді пропонується розглянути зміни до Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), які передбачають штраф 3400-5100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без респіраторів або захисних масок.

Станом на 11 жовтня в Україні лабораторно підтверджено 261 034 випадки COVID-19, із них 4 972 летальні, 113 507 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 4 768 нових випадків.

На фото: палац спорту у Києві

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com