Вирок Луценку: кардинально різні оцінки та нелюдські умови у залі суду

|
Версия для печатиВерсия для печати

Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та його адвокати не здивовані вироком Печерського суду столиці про позбавлення волі на чотири роки із конфіскацією майна.

Як сказав журналістам адвокат Олексій Баганець, який до адвокатської практики 32 роки працював прокурором, йому лише було цікаво, яким чином суд обґрунтовуватиме цей вирок, повідомляє ВВС Україна.

Однак у коридорах суду, що вщерть заповнили журналісти, депутати парламенту та прихильники Юрія Луценка, лунали версії про те, що екс-міністрові можуть присудити умовний термін покарання і звільнити із зали суду. Ті, хто припускав такий розвиток подій, казали про логіку, що її могла мати влада і президент Янукович: мовляв, такий сценарій дав би привід говорити про незалежність суду, а не розправу із лідерами опозиції.

Сумнівів у тому, що судді ухвалювали вирок не самостійно, у Юрія Луценка та його однопартійців немає жодних.

Адвокати заявили, що у судовому вироку пролунали ті ж самі звинувачення, що містилися у матеріалах досудового слідства генеральної прокуратури та у висновках державного обвинувачення. Захисники твердять, що суд взагалі не взяв до уваги свідчення близько 90-та свідків, які не визнали вини Юрія Луценка.

Захисники Юрія Луценка готуються до розгляду справи екс-міністра у Європейському суді з прав людини 17 квітня. Поки що ж вони заявили, що оскаржуватимуть вирок, як тільки отримають повний текст судового рішення.

Допоки Апеляційний суд Києва розглядатиме апеляцію, Юрій Луценко лишатиметься у Лук'янівському СІЗО.

Прокурор: тепер керівники двічі подумають

У той же час, один із прокурорів Віктор Клименко заявив журналістам, що суд повністю спростував голослівні, на його думку, заяви «тих маніпуляторів громадської думки, які намагалися переконати суспільство, що справа начебто розвалюється, що в ній немає доказів».

«Я впевнений у тому, що сьогоднішній вирок зробить наше суспільство кращим, оскільки кожен розумітиме, що призначення на високу державну посаду це, в першу чергу, особиста персональна відповідальність за свої дії і ніякі красномовні виступи не дозволять сховатися за спинами підлеглих», - сказав Віктор Клименко після завершення суду.

«Я упевнений, що після сьогоднішнього вироку кожен керівник, який має бажання подарувати своєму підлеглому квартиру чи інші матеріальні блага, за рахунок інвалідів або ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, двічі подумає перед тим, як зробити таке», - додав представник державного обвинувачення.

Вирок Юрію Луценку та його водію

Екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка засуджено до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією особистого майна.

Також суд своїм рішенням позбавив екс-міністра першого рангу державного службовця та заборонив на два роки обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та організаційно-виконавчими функціями підприємств, організацій та установ усіх форм власності.

Також суд дійшов висновку про необхідність стягнути з Юрія Луценка на користь МВС України понад 643 тис. гривень як компенсацію за незаконне святкування Дня міліції в Палаці «Україна» у 2008-2009 роках.

Крім того, суд визнав винним у скоєнні злочину колишнього водія екс-міністра Леоніда Приступлюка і призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з відтермінуванням на два роки.

Суд також позбавив Леоніда Приступлюка спеціального звання майор міліції та права обіймати впродовж трьох років посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та організаційно-виконавчими функціями підприємств, організацій та установ усіх форм власності.

Також суд постановив стягнути з Леоніда Приступлюка на користь головного управління Пенсійного фонду у Києві понад 243 тис. грн.

ЄС: це порушення верховенства права

Високопосадові особи Європейського Союзу заявили, що вони розчаровані вироком екс-міністру внутрішніх справ. Вони розцінили вирок як сигнал про продовження в Україні судової практики, яка не відповідає міжнародним стандартам.

Про це йдеться в заяві верховного представника ЄС із закордонних справ, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле.

Британський міністр з питань Європи, заступник міністра закордонних справ Великобританії Девід Лідінгтон у своїй заяві засудив вирок Юрію Луценку і вказав на «очевидну політичну мотивацію» судового процесу.

«Засудження колишнього глави МВС Юрія Луценка викликає серйозне занепокоєння та є черговим прикладом занепаду верховенства права в Україні», - йдеться у заяві британського урядовця.

Нелюдські умови у залі суду

Умови, в яких працювали у залі суду учасники процесу та журналісти, були принизливими. Деякі теле- та фотооператори займали чергу під судом із 5-ї години ранку. Сама судова зала невеликого розміру була щільно забита журналістами, які не виходили із неї протягом шести годин, боячись втратити відвойоване місце для зйомок.

Судді по черзі читали вирок, проте їхні слова могли чути лише кілька осіб - адвокати і прокурори, - які сиділи найближче до президії суду. Через таке читання вироку лунало багато жартів.

«Ви чуєте, як тихо читають? Напевно, така брехня, що не можна голосно озвучувати», - вигукував Юрій Луценко.

Згодом тележурналісти змогли почути фінальну частину вироку, лише встановивши мікрофони на стіл президії і слухаючи промову через навушники від відеокамер. Решта присутніх одержували інформацію із других-третіх вуст.

Після того, як суддя Сергій Вовк оголосив рішення суду, депутати парламенту та представники опозиційних партій Олександр Турчинов, В'ячеслав Кириленко, Юрій Гримчак, Олександр Третьяков, Володимир Ар'єв та інші під дверима судової зали почали вигукувати «Ганьба», проте їх силою співробітники «Грифона» і «Беркута» витіснили із коридора на сходи.


 

В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]