Ю.Бойко, А.Кінах, С.Довгий та І.Якубович вкрали в громади берег Дніпра. Розлючені люди вимагають втручання прокурора

|
Версия для печатиВерсия для печати

У селі Вишеньки, що під Києвом, місцева громада пішла війною на багатіїв, які самовільно захопили береги Дніпра, звели там маєтки і відгородилися парканами.

Вільний доступ до води стає небаченою розкішшю для звичайних дачників та ексклюзивним привілеєм для нуворишів. Про це йшла мова в журналістському розслідуванні TVi, показаному вчора, 5 грудня 2011 року.

Понад 200 розлючених дачників ходою направилися до маєтків, споруджених на березі Дніпра, спорудженням яких перегороджено підхід до води. Місцеві жителі розповідають, що колишній депутат Олександр Волков “захопив” усі навколишні озера, на берегах яких побудовані котеджі. Серед інших називають прізвища колишнього прем’єра Анатолія Кінаха і нинішнього міністра палива та енергетики Юрія Бойка.

Найбільше дачників обурив нинішній заступник міністра агропромислового комплексу Ігор Якубович. Саме він загарбав значну частину пляжу і обніс його  кам’яним парканом.

Охоронці на вимогу людей і знімальної групи вперше впустили людей на “заборонену” територію.

Вишеньки - це велике садове товариство біля київських Осокорків. Роками місцеві дачники відпочивали тут на берегах Дніпра. 10 років тому Гнідинська сільська рада передала частину території на березі Дніпра у власність “Ексім груп лімітед”. Виявляється засновником компанії є дядько екс-секретаря Київради Олеся Довгого Тарас Довгий, а також Сергій Матвєєв, Юрій Хандрос, Сергій Січкаренко, які працювали заступниками чи компаньйонами батька Олеся Довгого Станіслава Довгого.

Довгий і компанія озразу огородили кам’яним парканом 24 га прибережної смуги. Заможні сусіди спочатку пускали дачників погрітися на пісочку, а потім заборонили. Але найбільше людей обурило те, що всупереч закону С.Довгий в компанія незаконно “прибрали” до рук громадську територію. Адже згідно природоохоронного законодавства територія найближчих 100 метрів до будь-якої водойми охороняється, і приватизовувати її не можна.

В сільраді відповідають, що вдіяти нічого вже не можна, так як згідно земельного кодексу місцева громада разпоряджається землями в межах села. А на березі - то, мовляв, землі, які належать до компетенції Бориспільської райдержадміністрації.

Після “відвідин” дачників та знімальної групи, І.Якубович наказав розібрати паркан, що перекривав вихід до Дніпра.

Цікаво, що недобудований маєток І.Якубовича коштує мінімум кілька мільйонів доларів США. Але звідки у заступника міністра, чиновника, який має жити на зарплату держслужбовця, так само, як і у інших власників елітних маєтків, такі статки - поки що залишається невідомим.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]