Через що стаються смертельні аварії в Україні: безграмотність та безкарність

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Тринадцять людських життів забрало ДПТ на Чернігівщині, яке сталося вранці 7 грудня на Чернігівщині. Аварії, в яких гинуть люди, трапляються в Україні ледь не щодня. Які причини цього, і як запобігти втратам?

Невтішні цифри

  • За офіційною статистикою, щодня на українських автошляхах стаються майже п’ять сотень дорожньо-транспортних пригод, в яких травмуються або гинуть люди.
  • З початку цього року в Україні зафіксували близько 30 000 аварій, а це майже на 20% більше, ніж торік.
  • Внаслідок ДТП загинули 415 людей, 3696 отримали травми.
  • Більше ніж половина жертв аварій – це водії і пасажири автомобілів.

Причини ДТП

Те, що Україна перебуває на перших позиціях за кількістю смертельних ДТП у Європі, можна пояснити двома факторами, вважає президент громадської організації «Київ Автомобільний» Олексій Мкртчан.

  • Левова доля водіїв не знають правил дорожнього руху і їздять, як їм заманеться.
  • Водії легко уникають відповідальності за скоєне порушення.

«Це основні причини, чому ми маємо велику кількість аварій. Водії дозволяють собі обганяти, сідати п’яними за кермо, вони не бояться «пролітати» на червоне світло. Але це вже наслідки цієї безкарності», – зазначає Олексій Мкртчан у коментарі Радіо Свобода.

За словами координаторки кампанії «За безпечні дороги» Олесі Холопік, в Україні є усі ризики, визнані ВООЗ як такі, що мають прямий зв’язок між аварією і тяжкістю її наслідків:

  • надмірна швидкість;
  • керування авто у стані алкогольного сп’яніння;
  • ігнорування ременя безпеки;
  • відсутність дитячих крісел;
  • розмова по телефону.

На думку експертів, ремені належать до пасивних заходів безпеки, але нехтування ними призводить до травм і летальних випадків. Щороку можна було б зберегти більше ніж 1000 життів, якби понад 90% водіїв і пасажирів користувалися ременями безпеки. 

Де вихід?

В основі більшості ДТП лежить перевищення швидкості. Згідно зі статистикою, більше від половини усіх аварій стаються через цю причину, і насамперед зусилля треба спрямовувати на її обмеження.

«Після того, як на дорогах в місцях концентрації ДТП почали встановлювати камери, то кількість аварій, за різними підрахунками, скоротилась втроє, а то й вшестеро. Це корисна практика, яка стримує наших водіїв», – зазначає Олексій Мкртчан.

На дорогах нині спостерігається «епідемія ДТП», наголошує Олеся Холопік у розмові з Радіо Свобода. Але єдиної «пігулки», яка б врятувала ситуацію, не існує, потрібен комплексний підхід. Щоб зменшити смертність і травматизм на українських автошляхах, експерти радять:

  • Переглянути систему покарань за порушення правил дорожнього руху.

«У нас штрафи за перевищення швидкості неспівмірні з тими наслідками, до яких ці порушення призводять. Можливо, варто запроваджувати накопичення штрафних балів і позбавляти водійських прав. Це буде більш ефективним запобіжником, ніж штрафи», – зауважує Олеся Холопік.

  • Розбудовувати безпечну інфраструктуру.
  • Запровадити вивчення ПДР у школах і дитячих садочках.
  • Розробляти систематичні інформаційно-просвітницькі та рекламні кампанії. Насамперед, з боку держави. В Україні надлишок розважального контенту, проте бракує візуальної інформації про трагічні наслідки нехтуванням правилами дорожнього руху.

В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:03
Politico: Залякування словацького прем'єра Фіцо про енергетичну кризу в Європі провалилися
14:41
Ворог окупував Даченське, Новий Труд і Вовкове та ще багато де просунувся
14:33
Суд виніс вирок експрокурору та його поплічнику за "мільйонний хабар для ОГП"
13:02
Боєздатні бригади повністю залишили без поповнення, зокрема на Лиманському напрямку, - Бутусов
12:46
Замовники вбивства рятують покидька усіма можливими засобами: у Львові розпочалося засіданні у справі про вбивство Фаріон, перед цим суд "замінували"
12:01
Кількість податкових інспекцій в Україні за минулий рік скоротилася на 78%, – Гетманцев
11:01
Глави МЗС Німеччини та Франції прибули з візитом у Дамаск
10:04
Дар’я Каленюк: Про створення нових 14 бригад
08:00
Ворг окупував Солоне, Новоєлизаветівку, Вовкове та Воздвиженку
20:00
У п'ятницю мокрий сніг і дощ вируватимуть Україною

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]