«Російськы маркери» у Києво-Печерській лаврі: змін досі не відбулося

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

«Прибрати російські маркери» – завдання для національного заповідника «Києво-Печерська лавра» означив його новий директор Максим Остапенко.  Чи змінилося щось сьогодні, на другому році повномасштабної агресії?

Невже це дійсно відбудеться? Адже за російськими маркерами національний заповідник від проголошення незалежності і до початку війни стабільно і надійно ховав від мільйонів відвідувачів українську сутність та українську історію тисячолітньої національної святині, зазначає «Главком».

Чи змінилося щось сьогодні, на другому році повномасштабної агресії? На прикладі одного з об’єктів заповідника – церкви Спаса на Берестові – можна стверджувати: змін не відбулося.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі вперше моляться за упокій Івана Мазепи

 

 

Засвідчимо це кількома прикладами з тексту історичної довідки про пам’ятку, яку пропонує туристам Національний заповідник: 

Перший. «Спорудження церкви традиційно пов’язують з часом князювання в Києві Володимира Мономаха (1113-1125)».

Хто такий цей князь і що то за безіменна держава, де він владарював? – Про це Національний заповідник мовчить.

Мовчить у час, коли міжнародний злочинець Путін невтомно запевняє світ, що його армія воює на «своих исторических землях… где воевали дружинники Владимира Мономаха».

Національному заповіднику вже давно пора оперувати маркерами національної історії. Межи якими один з найважливіших – це назва тисячолітньої української держави «княжа Україна-Русь». Адже саме з неї веде початок свого державного життя Україна. А не Росія, як то вчить кремлівська ідеологія «русский мир».

Читайте також: Традиції московитського мародерства: у Києво-Печерській лаврі почали зникати ікони й навіть двері

 

 

З національними маркерами в подачі історії стародавнього храму все одразу стане на свої місця: «Церква Спаса на Берестові споруджена у період княжої України-Русі, найбільшої держави європейського середньовіччя, створеної українським етносом. Її будівництво пов’язують з Великим князем Володимиром Мономахом – одним із найвидатніших правителів часів України-Русі».

Другий. Максим Остапенко серед пріоритетних завдань Національного заповідника також вважає проведення «колосальної роботи з повернення тих духовних отців, які мали стосунок до Лаври, які дійсно були українськими патріотами». 

 Чи змінилося щось сьогодні, на другому році повномасштабної агресії?

Новий директор заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко. фото: Радіо Свобода

Якщо так, то чому ж в історії Спаса на Берестові дотепер відсутня інформація про першого українського митрополита – знаменитого Іларіона? Адже кам’яну церкву збудували за Володимира Мономаха. Але раніше (за часів батька Мономаха – Ярослава Мудрого) тут стояв дерев’яний храм і його пресвітером був Іларіон, «муж благ і книжник і постник», як пише літопис.

Іларіон був головним ідеологом княжої України-Русі. У ті часи могутня держава потребувала незалежної національної церкви. І саме Іларіона – з волі Ярослава Мудрого – було обрано першим українським (у ті часи це іменувалося «руським») митрополитом.

 «Перший українець-митрополит був визначною особою, високоосвіченим ерудитом, блискучим промовцем і глибоким патріотом. Його «Слово о законі і благодаті» – видатний твір, рівного якому не було у тогочасній грецькій церкві» (докторка історії Полонська-Василенко).

Читайте також: Чи настане кінець московській церкві в Україні? Що стоїть за обшуками у Києво-Печерській лаврі

 

Третій. «На стінах церкви знайдено близько 500 різночасових графіті», – читаємо в історичній довідці.

А чому і словом не згадано, що графіті 12-13 століття незаперечно свідчать про українську мову – розмовну мову тих часів?

Четвертий. «На початку 1640-х років Київський митрополит Петро Могила відбудував церкву».

Але ж Петро Могила був не просто Київським митрополитом. Оригінальний напис 1640 року на стінах церкви Спаса на Берестові дотепер свідчить, що титул Петра Могили був інакшим: «Митрополит Київський, Галицький і всієї Росії». 

Повний титул митрополита Петра Могили незаперечно свідчить про часи незалежності української Церкви від Москви

Повний титул митрополита Петра Могили незаперечно свідчить про часи незалежності української Церкви від Москви

Річ у тім, що територією «всієї Росії» Петра Могили були споконвічні руські – тобто українські – землі.

 

Читайте також: Що відбувається у церковному житті України під час війни і чому російську церкву захищає влада

Московське царство (тобто сучасна Росія) до митрополії Могили не належало. Повідомляти про це вкрай важливо. Адже повний титул митрополита незаперечно свідчить про часи незалежності української Церкви від Москви.

Отже, Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» якнайшвидше треба переходити від красивих слів до дуже потрібних державних справ. Адже не секрет, що задовго до окупації територій на танках і БТРах в Україні відбулася масова окупація мізків громадян отруйними ідеологемами «русского мира».

Читайте також: Чому українська влада не зацікавлена ​​у ревізії церковних структур, особливо проросійських

 

І як з’ясувалося, звільняти українські території від рашистських танків виходить значно успішніше, ніж окуповані голови від міфів імперської історії.

 

Ірина КостенкоІрина Халупа,  опубліковано у виданні «Главком»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:04
У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt
09:01
Уночі збито 21 з 34 ракет окупантів, але є влучення у 4 ТЕС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 27 квітня
20:00
У суботу в Україні дощі лише на сході, на півдні до +25°С
18:05
Від Чорнобилю 1986 - до Чорнобилю 2024: ядерна енергетика нашої країни підійшла до небезпечної межі
17:10
Кадрова чехарда: Зеленський звільнив командувача Сил підтримки ЗСУ через півтора місяця після призначення
17:02
Рада дозволила звільняти з роботи за неінформування про родичів у Росії та на окупованих територіях
16:15
НАБУ опублікувало розмови учасників шайки Сольського
14:45
Придатних до військової служби ділитимуть на 4 категорії за станом здоров’я - Міноборони (ПЕРЕЛІК)
13:03
Міністр Сольський вже на волі під заставу у майже 76 мільйонів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]