Україна програє логістичну війну на кордонах. Чому бардак на погранпереходах - штучний і умисний

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:   Україна програє логістичну війну на кордонах

На третій рік реальної війни з шаленим сусідом, треба визнати, що частину економічної війни ми повністю програли ворогу. Програли наші чиновники, влада, а страждає від програшу економіка, пересічні українці.

Як ті, які місяцями чекають на доставку так необхідних імпортних вантажів, так і ті, хто місяцями стоїть у нескінченних чергах біля кордонів в очікуванні оформлення. Якщо битви виграють солдати, то у війнах перемагають логісти. І те, що влада/чиновники зробили з логістикою – це – злочин. Понад рік вже триває знущання з українського транспорту у вигляді єЧерги. А результат? Черги зменшились? Черги на кордонах зникли? Загалом не змінилися. То навіщо і для чого наші чиновники за рахунок платників податків "рухають ці божевільні проєкти"?

Сіяти скоро не буде кому… 

Водити вантажівки вже нема кому - водії тупо стоять у чергах на кордонах тисячами, місяцями...

Водити автобуси теж скоро не буде кому, бо влада взялася контролювати черги і з автобусами на кордоні. 

А саме зараз ця ж влада взялася вже і за “контроль черг” для легкових автомобілів на прикордонних переходах.  Чергову діючу постанову КМУ до вивчення додаю. Коли, користуючись становищем влади, українські приватні бізнеси “заганяються в стійло”, яке потім береться контролювати чиновництво, бізнес мовчатиме. Звичка. Мовляв, так треба державникам. Але чого мають мовчати власники приватних легкових автомобілів, коли їх збираються “враховувати у чергах” через державні (чи біля) реєстри, навіть таких як “Дія”? 

Я особисто останнім часом кілька разів перетинав наш кордон в автобусі і жодного разу автобус не приїхав до місця призначення за розкладом. Затримки були від 2 до 5 годин. І не тому, що українські дороги переповнені вантажівками із зерном, або погано контролювалася черга перед прикордонним пунктом пропуску. Із цією чергою взагалі проблем не було.

Читайте також: Верблюдизація єЧерги - показова корупційна схема для України

Черги виникали тільки при прикордонному чи митному оформленні. Яке у всіх випадках використовується виключно для заробітків чиновників від митниці та кордону. Саме для цього черги і створюються. Створюються за участю чиновників від транспорту та за гроші платників податків. А дії саме транспортних чиновників, які займаються профанацією замість розв'язання реальної проблеми черг на прикордонних переходах, уже схожі й на відверте шкідництво під час війни. 

З початку війни черги на кордонах в очікуванні на оформлення стабільно перетворилися в середньому по 2-3 тижні безкоштовного простою для вантажівки. Стоять лише в очікуванні подати державі документи для оформлення тягача та вантажу на кордоні. Іноді стоять і понад місяць. Навіть для порожнього тягача треба відстояти від 10 до 15 днів. І зовсім неважливо, чи є страйкуючі поляки, чи словаки на цих кордонах. Вистоюють усі вантажівки "по середньому" та в обидві сторони. Українські, польські, турецькі, словацькі та інші з ними. 

А чому ми програємо у цій логістичній війні? Тому що лише за сотню кілометрів від наших пунктів пропуску на такому ж польському кордоні рашистські, білоруські та всі інші машини їдуть конвеєром і зовсім без зупинок. І в один, і в інший бік. 

Чому треба відкрито говорити про цю поразку у логістичній війні? Й мабуть, для того, щоб вже компетентні органи влади в нашій країні розібралися, що більше в масовому створенні українських державних "є-черг": ідіотизму, корупції, ознак злочину чи шкідництва. 

Після того, як з початком війни український експорт із портів масово кинувся на західний кордон та виникли тижневі черги вантажівок перед пунктами пропуску, чим зайнялося МІУ? Правильно, звичною справою, тобто обліком цих черг. І “переведенням" їх в електронний формат. Тобто, не з'ясуванням, чому всім треба стояти в цій черзі, а саме обліком вантажівок всередині черги. Чим закінчилася ця робота, наприклад, для польських водіїв? Правильно тим, що однією з вимог поляків стало: “Включіть і польських водіїв також в українську єЧергу”. І на підставі також й цієї вимоги поляки почали перекривати виїзди з наших прикордонних постів, паралізувавши взагалі всі перевезення через польський кордон... Гідний результат застосування в Україні єЧерги - блокування кордону. 

Читайте також: Поки не всіх пересаджали - 2. Митна мафія на кордоні

A yellow sign with black textDescription automatically generated

Але взагалі, ця єЧерга щось нагадує з стародавніх часів. Так, це ж повністю копія з радянських черг за усім чим тільки можна, з обов’язковим створенням паперових списочків усередині самої черги. І реакцією радянської влади на черги: "А ми не до чого, вони самі там стоять... Їм там "за приколом" у черзі..."

Читайте також: За що стоїмо або Як українська корупція робить вимоги польських блокувальників кордону безглуздими

Пам'ятайте, завжди всередині кожної черги ходили каламутні особи зі списками і регулювали: "А вам тут не місце. А ви тут не стояли.” За гроші платників податків зараз йде повне повернення до “чергової СРСР у транспортному регулюванні”. Тільки тепер у електронному вигляді. А сама влада перетворюється на “каламутну особистість” із правом каламутного регулювання черги. І якщо українці звикли до того, що будь-яка влада створює черги та потім їх каламутно регулює, то поляки ще не зрозуміли, не знають, куди вони просяться. "До Совка". 

А куди вони просяться?. Нижче фото "входу до сервісу “єЧерга”. Окрім гарних значків відомих іноземних спонсорів, обов'язково треба звернути увагу на наступний факт – а на якій підставі взагалі до української державної бази даних треба реєструвати польських перевізників чи польські фірми-перевізників? Наскільки взагалі це законно і за польським законодавством, і з українським?

A white screen with black textDescription automatically generated

Чому взагалі до подібної реєстрації потрібно мати електронну пошту, а якщо у мене немає електронної пошти, а якщо я простий водій або за правилами моєї країни мені заборонено повідомляти електронну пошту в державну базу даних іншої країни? Це що означає, що мене не випустять з України на вантажівці, оскільки не поставлять в електронну чергу очікування серед всіх інших виїздів? Чи що? Поляк (турок, іранець...), ти маєш створити “е-кабінет” і працювати в українській базі даних, не маючи можливості впливати на цю базу взагалі ніяк? І тільки тоді тобі дозволять стати в спільну єЧергу з українцями для того, щоб взагалі їздити українськими дорогами. Це вже не залізна завіса "а-ля совок", а електронний бар'єр на всій торгівлі через кордон створюється.

Читайте також: Блокування українських фур на польському кордоні: 1 намет, 6 протестувальників і сотні вантажівок

Але це ще не все. Зараз кожен охочий може у державній Базі даних “єЧерга” відстежити будь-яку машину за номером та розуміти її графік руху. Дивитися за номерами вантажівок та часом перетину кордону. Навіть не свою машину можна відстежити. Тобто не тільки свою вантажівку, а й машини конкурента. Причому не лише на польському кордоні, де чергам є якесь тимчасове виправдання, а й на румунському, молдавському, словацькому, угорському кордонах, де взагалі черг не повинно бути. І всі ці комерційні дані наша держава буквально вивалює у загальний доступ. Злочин? Злочин. Не тільки перед бізнесом, чиї комерційні дані про рух його транспорту таким чином буквально "зливаються" для загального огляду.

A screenshot of a computerDescription automatically generated

Посадовці, альо, це моя комерційна інформація про рух моєї вантажівки. Ви що робите? Завтра, тільки знаючи номер машини з найважливішим (стратегічним) для країни вантажем, "недоброзичливець" зможе, не виходячи з "рюського кабінету", відстежити прибуття в "єЧергу", проходження цієї машини через кордон, скласти графік руху, розуміти час прибуття вантажівки на склад замовнику і т.д. Навіть не треба приховано розміщувати "трекер-маячок" на тягач або фізично переслідувати цю машину.

Наша влада для "недоброзичливця" вже постаралась. Навіть пошук у цій Базі Даних за номером вантажівки організували, для швидкого пошуку та ухвалення рішення. Навіть страйкуючі поляки у відкритому доступі можуть планувати, коли і на якому прикордонному переході буде достатньо вантажівок, щоб планувати ту чи іншу свою акцію. А що тоді говорити про наших суперздатних на всякі гидоти північних сусідів, коли ми самі в руки даємо їм інструмент для створення диверсій?

Читайте також: Внутрішній фронт. Корупційна система "Шлях" - «можуть собі дозволити»

І це створюється в Україні, саме в той час, коли вантажівки росії та білорусі вдвічі більше за кількість рухів вивозять таку ж агропродукцію через польський кордон взагалі без жодних черг, як електронних, так і фізичних. Вільно проїжджають без тижневих простоїв та проблем. А в Україні у вдосталь знущаючись над вантажівками створюють електронну чергу і впихають вже й автобуси, а завтра ще й легкові машини планують. Мабуть, щоб усі стали колом, онлайн демонструючи місця скупчення транспорту. Наступними в є-черги, мабуть, стануть залізничні поїзди та літаки? За нашими транспортними керівниками нудьгувати не доводиться.

Але це ще не все. У цій же єЧерзі вже зроблені можливості для "постановки у чергу" для іноземних водіїв. Туалетів у "є-чергах" по 20-30 км завдовжки немає, харчування нормального для водіїв немає, обов'язковий для європейців "Режим праці та відпочинку водіїв" немає можливості дотримуватися з нашими чергами в тижні та місяці, а Україна "на повному серйозі" замість вирішення проблеми черг нав'язує примусову реєстрацію в е-кабінеті чужої держави. Так, ще й нав'язує розуміння, що так і треба.

Так, між іншим, якщо поляки, голландці, турки, китайці… раптом все-таки вирішать оформлятися в наших електронних кабінетах і буквально вистоювати наші фізичні черги в електроному вигляді, то можна їм підказати, що деяке оформлення, наприклад, в електронній системі цього ж міністерства під назвою “Шлях” займе за деякими позиціями від тижня до 10 днів простою вантажівки тільки в очікуванні ухвалення українськими посадовцями рішення. Див. фото з поясненнями нижче. 

A screen shot of a computerDescription automatically generated

Я вимушено займаюсь транспортними чергами вже десятиліття. І відповідально стверджую, що навіть за часів Януковича робилися спроби викорінити черги транспорту. Тоді були зроблені спеціальні паперові “бігунки” контролю проходження транспортом різних державних процедур у пунктах пропуску. Саме для того, щоб зрозуміти, чому стоїть транспорт та як змінювати ситуацію.

За нинішньої влади транспорт став “мертвим” у польських, румунських, молдавських, портових чергах. Затримки тижнями, навіть місяцями, без жодних пояснень та компенсації перед державними пунктами пропуску взагалі не розслідуються, не вивчаються, не вживається жодних заходів.

Читайте також: Корупційна система "Шлях" почала серйозно шкодити іміджу влади, бо очолювана вона вірогідно її представниками

Шалені черги на будь-яких кордонах перед будь-якими державними пунктами оформлення документів стали сприйматися як належне. І таким чином владою й формується громадська думка. Але якщо зараз простоям на польському кордоні ще є якесь виправдання, то для інших кордонів пояснень взагалі немає. Є лише констатація злочинної бездіяльності влади від транспорту у простоях того ж транспорту.

Так, у Європі чи Америці також бувають черги перед пунктами пропуску та перед портами. Але там влада та профільні асоціації вкрай різко реагують на такі ситуації. Вивчають причини, розробляють та впроваджують зміни для виключення проблем, які можуть спричинити простої транспорту в майбутньому. У нашій системі керування транспортною галуззю повний застій.

Маємо негативний рух у “совок”, у хаос з черг. Замість виключення простоїв створили симулякр розв'язання проблеми у вигляді “державної електронної черги” перед кожним пунктом оформлення державних паперів і розширюють цей симулякр далі. Це не лише наруга над транспортною галуззю, це — злочин, за який треба карати чиновників, які влаштували все це “транспортне є-шкідництво” в Україні.

Приходиться констатувати, що цю логістичну війну українці повністю програли. Лише завдяки своїм чиновникам. Доказ поразки в тому, що вантажівки як стояли, так і стоять тижнями на всіх пунктах пропуску з України.

Читайте також: Боротьба проти спільноти хапуг

З є-чергою, чи без. А у ворогів поряд, як їздили, так і їздять без черг. І вони там навіть не створюють "вумний вигляд" з є-чергами. Крім того, у діях транспортних чиновників не видно навіть розуміння, що вони ведуть країну не туди, ведуть до поразки. До тяжкого усвідомлення, що це вони загнали транспортний бізнес та логістику "неньки" на повну безвихідь своїх черг. Електронні сервіси в черги у виконанні наших чиновників від транспорту - це кінець транспорту, який їм доручили регулювати. Майбутній чесний аналіз того, що чиновники від транспорту наробили? Далі вже нема куди.

Олександр Захаров, cпеціально для «Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:13
Офіційно: ЗСУ контролюють дві третини сіл Очеретиного та Соловйового на Донецькому напрямку
12:05
Провал оборони в Очеретино створив для ЗСУ загрозу поразки майже у всій Донецькій області
10:04
У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt
09:01
Уночі збито 21 з 34 ракет окупантів, але є влучення у 4 ТЕС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 27 квітня
20:00
У суботу в Україні дощі лише на сході, на півдні до +25°С
18:05
Від Чорнобилю 1986 - до Чорнобилю 2024: ядерна енергетика нашої країни підійшла до небезпечної межі
17:10
Кадрова чехарда: Зеленський звільнив командувача Сил підтримки ЗСУ через півтора місяця після призначення
17:02
Рада дозволила звільняти з роботи за неінформування про родичів у Росії та на окупованих територіях
16:15
НАБУ опублікувало розмови учасників шайки Сольського

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]