УГКЦ: У Криму гоніння на християн УПЦ Київського патріархату - лише за українську позицію
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/F348EF5B-DD47-4632-B7CF-83AC94910163_cx2_cy3_cw96_w1023_r1_s.jpg?1504277866)
Керівник департаменту інформації Української греко-католицької церкви протоієрей Ігор Яців вважає, що російська влада в Криму утискає українську православну церкву Київського патріархату лише через українську позицію парафіян і священнослужителів.
Про це представник УГКЦ заявив у коментарі проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії.
«Скорбота бере через такі події, які відбуваються в анексованому Криму проти української церкви лише тому, що вона українська. Не думаю, що там є якісь інші причини для того, щоб забирати майно, блокувати доступ або забороняти священнослужити», — сказав Яців.
Він нагадав, що історично втручання в життя церкви з боку влади «приносило сумні наслідки як для церкви, так і для самої влади».
«На нашій землі, на нашій території, несправедливо анексованій, відбувається гоніння на християн тільки тому, що вони є християнами-українцями зі своєю позицією й приналежністю. В історії було багато прикладів: чим більше переслідування церкви, тим сильнішою і, сучасною мовою, успішнішою вона стає. Шкода, що про це забувають ті, хто називає себе владою в Криму», — додав протоієрей.
Вранці 31 серпня російські спецслужби заблокували храм Святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира Української православної церкви Київського патріархату в Сімферополі. Повідомлялося, що майно українського храму в Криму пошкодили.
Підконтрольне Кремлю управління російської служби судових приставів у анексованому Криму пояснило блокування храму рішенням російського Арбітражного суду Криму.
Після анексії в Криму підконтрольна Кремлю влада захопила частину будівель Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату і провела конкурс на оренду частини приміщень церкви. Архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Київського патріархату Климент закликав світову спільноту до захисту національних, культурних і релігійних прав громадян України в Криму.
Більша частина православних храмів і громад Криму та Севастополя підкоряються УПЦ Московського патріархату.
На фото: Храм Святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира УПЦ Київського патріархату в окупованому Сімферополі
В тему:
- УПЦ КП требует от Кремля покончить с притеснениям священников и прихожан в Крыму
- В результате гонений существенно сократились приходы УПЦ КП в Крыму
- Суд в оккупированном Крыму лишил церковь УПЦ КП помещений, – владыка Климент
- Крымские татары готовы предоставить православным УПЦ КП мечети для богослужений. Видео
- Попи Московського патріархату контрабандою вивезли із Одеської області до Криму старовинну ікону
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:09
- Єгор Фірсов: Ілюзія виборів і миру
- 16:56
- Пробують, як гопники, забрати власність. Я знав про санкції ще з 2020 року. Зеленський 6 років мене ненавидить, - Порошенко
- 14:02
- На Буковині свавілля попів УПЦ активізувало переходи громад до ПЦУ
- 13:40
- У Миколаєві ворог вразив ТЕС, 46 тис абонентів без тепла
- 12:44
- Ігор Луценко: Ми можемо відкинути ворога. І ми це робимо
- 10:28
- Ворог просунувся біля шести сіл на Донеччині
- 08:00
- Politico: делегація США вирушила до Ер-Ріяду на переговори щодо України
- 07:45
- США вже домовляються з диктатором і вбивцею Лукашенком під привидом послаблення впливу росії
- 07:30
- Україна сміливо боролася, але війна не завершиться перемогою, - Келлог
- 07:00
- Рубіо переговорив із Лавровим - визнання владою США диктатора Путіна вже не дивують
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.