Банки вже видають безвідсоткові кредити на сонячні станції та вітряки для громадян, – Мінекономіки
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/10-f4606875cea5bb2b.jpeg?1721649155)
Із 20 липня запрацювали урядові програми безвідсоткового кредитування громадян, а також програма "Доступні кредити 5-7-9" для ОСББ та ЖБК на купівлю обладнання для генерації з альтернативних джерел енергії та установок для зберігання енергії.
Зокрема, для приватних домогосподарств діє програма пільгового кредитування під 0% для закупівлі обладнання і встановлення у власних домогосподарствах сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок, повідомляє пресслужба Мінекономіки.
У міністерстві уточнили, що держава повністю компенсуватиме відсоткову ставку за такими кредитами впродовж 10 років. Сума кредиту може складати до 480 тисяч гривень на придбання та встановлення гібридної системи електропостачання.
Друга програма дозволяє об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельним кооперативам (ЖБК) скористатись програмою "Доступні кредити 5-7-9%" для придбання та встановлення генеруючих установок, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел, а також установок зберігання електричної енергії та допоміжне обладнання.
За цією програмою ОСББ та ЖБК можуть отримати кредит на суму до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних. Програма працюватиме у комбінації із програмою "ГрінДІМ", в рамках якої ОСББ та ЖБК зможуть отримати до 70% вартості проєкту після його облаштування.
Для того, щоб скористатись державною програмою пільгового кредитування "Доступні редити 5-7-9" керівництво ОСББ чи ЖБК має подати заявку до одного із 46 банків, які співпрацюють з Фондом розвитку підприємництва та надати пакет необхідних документів, встановлених банком.
Кредитні продукти для громадян вже доступні у таких банках: "Приватбанк", "Ощадбанк", "Укргазбанк", "Сенс Банк" та "Глобус".
Кредитні продукти для ОСББ та ЖБК доступні у банках "Глобус", "Скай Банк", "Ощадбанк", "Банк Восток", "Приватбанк", "Сенс Банк", "Укргазбанк".
Втім, у Мінекономіки пообіцяли, що кількість залучених до цих програм банків буде розширюватися. Наразі Фонд розвитку підприємництва розпочав роботу над залученням коштів міжнародної допомоги для фінансування зазначених програм.
Крім того, для бізнесу із 20 липня з’явилася можливість узяти кредит в одному з 19 найбільших банків на суму понад 150 млн грн на відновлення енергтичної інфраструктури. Такі заявки будуть розглядатися першочергово. Сума кредиту залежно від сегмента може становити від 500 тис. євро, до 25 млн євро. Термін кредиту становитиме до 5-7 років.
Базова відсоткова ставка для кредитів в національній валюті в рамках базового продукту на перший рік складає 13,5% річних або UIRD3M+0,5 %. А починаючи з другого року вона стає плаваючою, але не більше UIRD12M + 3%.
"Для кредитів на відновлення енергетики заставою буде саме обладнання, яке бізнес купує. Що значно спрощує процес отримання кредиту і робить його доступнішим для більшої кількості підприємців", – додали у Мінекономіки.
Як повідомлялося, програма "Доступні кредити 5-7-9%" також передбачає можливість для підприємців використати кредитні кошти на придбання сонячних та вітрових електростанцій, а також обладнання для накопичення електричної енергії.
Нагадаємо, за даними Міненерго, через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії "Центренерго" та гідроелектростанції "Укргідроенерго".
На цю тему:
- Спецслужби рф і досі впливають на енергетику України
- Віталій Шилан: "Таємний план Б" від Германа Галущенко
- Злочинна профанація: чим у розпал енерготерору зайняті Міненерго й «Енергоатом»
- Віталій Шилан: Некомпетентність керіництва Міненерго та НАЕК "Енергоатом" - кричуща
- Президенту постійно брехали щодо будівництва захисту енергооб’єктів та фортифікацій - Шкіль
- Чим замінити знищену теплову генерацію України
- Чим загрожує Україні атака на енергосистему
- Корупція, міністр Галущенко, ДТЕК Ахметова, обкрадена Україна: як і чому Молдова перепродає в Румунію українську електроенергію
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 16:27
- "Вперше з 1945 року війна може прийти на європейську землю": європейці є свідками немислимого альянсу між Путіним і Трампом - прем'єр Франції
- 16:13
- США і Росія домовилися відновити штат посольств у Москві та Вашингтоні - Рубіо
- 16:01
- США і РФ пропонують мирний план з 3 етапів, Зеленському там мало місця – Fox News
- 15:23
- США і РФ створять переговорні групи щодо війни в Україні
- 14:10
- Андреас Умланд - про минуле, яке спричинить жахливе майбутнє: чи закінчиться друге президентство Трампа так само, як перше Януковича
- 13:07
- Адвокати "коростишівської банди" стали її активними членами: безкарні бандити-вбивці знущаються над судом, прокуратурою та СБУ
- 12:06
- Чотири парафії на Рівненщині, Хмельниччині та Буковині перейшли з упц (мп) до ПЦУ
- 11:41
- "Турецькі кораблі-генератори в Одесі" виявилися аферою, влада "злила" 300 млн
- 11:18
- Виглядає як знущання: "питання потребує чіткого оформлення", затвердження командирів корпусів неспішно "опрацювується" в Генштабі, - Міноборони
- 11:05
- Умєров гальмує наказ Зеленського про формування армійських корпусів
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.