Олексій Резніков! Ви впевнені, що сотні мільйонів доларів треба витратити на другорядні потреби і що це не злочин? (ВІДКРИТИЙ ЛИСТ)
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/8-3-4-33049585667.png?1680849520)
Щодня ви читаєте повідомлення про смерті наших військових. Щодня на сході України їм дуже бракує артилерійських снарядів, мінометних мін та сучасних ПТРК. Втім, українські можновладці чомусь в таких умовах вважають за можливе витратити мільярд доларів на радянську зброю 50-річної давнини.
Про це пише у своєму відкритому листі міністрові оборони України О. Резнікову авторитетна журналістка Тетяна Ніколаєнко у виданні Цензор.НЕТ.
Минулого тижня комісія Міноборони оголосила результати виборів до антикорупційної ради. На сьогодні запуск роботи заблоковано 10 скаргами та кримінальним провадженням. Я могла би поставити ці питання особисто міністру в закритому режимі, але тепер змушена робити це публічно.
Мені, як обраному члену антикорупційної ради передали інформацію щодо нового сформованого переліку потреб ЗСУ - критичної номенклатури озброєння та військової техніки, сформованої Генеральним Штабом ЗСУ. За підсумками такого документа Міністерство оборони України і здійснює пошук постачальників та укладання відповідних угод.
Певні позиції в цьому переліку викликають очевидні запитання. Спілкуючись постійно з військовими та дивлячись відео з фронту я постійно чую, що наші військові найперше мають гостру потребу в артилерійських снарядах 122 та 152 калібру, мінометних мінах 120 калібру, а також новітніх ПТРК та протитанкових ракетах українського виробництва.
Відповідно до сформованого ГШ та МОУ запиту в переліку є міни 60 мм та 82 мм, але там відсутні міни 120 мм.
Це в той час, коли українські воїни постійно говорять про цю проблему та нестачу цього калібру - на один мінометний розрахунок видають лише по кілька мін на день, а подекуди і на тиждень.
Мін потрібно не тисячі, а сотні тисячі. Різних. Тим паче, 120 мм мін з можливістю ефективно обстрілювати ворога на дальності 5-7 км. І це вочевидь відомо і Генштабу, і МО.
Але найбільш масових мінометних пострілів – 60 мм мін до легких мінометів, які використовуються сотнями (може вже зараз тисячами) в ЗСУ – потрібно, виявляється, лише кілька тисяч. Дякувати хоч 82 мм мін включені до потреби на рівні кількох сотень тисяч.
По керованим ракетам ситуація значно цікавіша: Генштаб та МОУ вже не вважають за необхідне ставити в критичну потребу керовані ракети до "Стугн" (дальність до 5 км) та "Корсарів" (дальність до 2,5 км) вітчизняного КБ "Луч", але хочуть закупити кілька тисяч ракет 9М113 до ПТРК "Конкурс" (70-х років розробки) та кілька десятків тисяч ракет 9М111 до ПТРК "Фагот" (також 70-х років).
Якщо ви раптом забули, що значать "корсари" та "стугни" для наших військових, то перечитайте хоча б річної давнини інтерв’ю Тетяни Чорновол про бої на Київщині. Все, що арестовичі та подоляки вам приписали джавелінам, робила українська зброя.
Про "Фаготи" та "Конкурси" ви взагалі можете читати вперше. Вони надійшли на озброєння радянських військ 70-х роках минулого століття. Керуються командами через спеціальний дріт, який розмотується в польоті за ракетою.
Не можна сказати, що вони погані і вони і зараз є на фронті. Проблема в тому, скільки їх треба.
Виробництво згаданих радянських ракет закінчилося ще у 90-х роках минулого століття. Але в радянські часи їх було вироблено настільки багато, що ще і зараз вони лежать на складах багатьох армій світу. А світові збройові ділки освоїли ремонт цих ракет, що зазвичай полягає у звичайному перефарбуванні корпусних деталей.
Навіщо купувати старе радянське у величезних обсягах, якщо можна вкласти гроші у виробництво своєї зброї Укроборонпрому?
А вказана потреба виглядає явно завищеною, і вимагає від військових чиновників як мінімум ретельних непублічних пояснень, чому замовляється стільки цього, а не того, що очевидно важливіше.
Тим більше, що заявлена ціна ракет виглядає, м’яко кажучи, завищеною в гірших традиціях постачання яєць та яблук.
Так як ви гадаєте, скільки коштує ракета до ПТРК "Конкурс" чи "Фагот" ще радянського виробництва?
За моєю інформацією, передана на МОУ пропозиція однієї компанії становить 39 200 доларів за одну ракету.
Для порівняння, наприклад, ракета "Стугни" для ЗСУ за деякою інформацією зараз коштує близько 1 мільйона гривень (25 тисяч доларів, по великому рахунку).
Потужності української техніки значно кращі.
"Стугна" літає до 5 км, керується дистанційно з захищеної позиції (всі бачили багато відео з екранів приладів дистанційного керування), пробиває будь-який російський танк. Вона безпровідна, мобільніша і в неї є уламково-фугасна частина для враження ворожої піхоти.
"Корсар" простіший і дешевший, дальність 2,5 км, ціна ракети близько 800 тисяч грн (20 тисяч доларів). У "Фагота" немає уламково-фугасних пострілів, у "Корсара" - є.
За отриманою мною як обраною представницею антикорупційної ради інформацією, запропоновані на сьогодні ціни в 2 рази більше за ціни на "Корсар", з подібними характеристиками дальності та бронепробиття, але вироблену в цьому році і точно надійнішу.
Після початку повномасштабної війни в Україні ціни на зброю дуже зросли, попри це вказані ціни виглядають завищеними у 5-7 разів.
Якщо МОУ хотіло б придбати 5 тисяч ракет для "Фаготів", то це могло б обійтися бюджету в 196 мільйонів доларів, то 25 000 ракет за ціною 39 200 доларів – це майже 1 мільярд доларів.
Нагадаю, що 24 лютого 2023 держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Адміністрація президента США Джо Байдена надасть Україні ще майже 10 мільярдів доларів допомоги. Мені здається, що витрати десяту частину цієї допомоги на другорядні потреби неправильно.
У МО мають бути в пріоритеті ті засоби, які найбільш потрібні нашим військовим і які виробляються в Україні.
Тому насправді я дуже чекаю першої зустрічі міністра Олексія Резнікова з антикорупційною радою, щоб обговорити інформацію з обмеженим доступом, яку не варто знати ворогу, але на якій тим більше не варто наживатись місцевим ненажерам.
Угорі: аморальний і некомпетентний Олексій Резніков. Фото з відкритих джерел
На цю тему:
- Міністр Резніков просто не компетентний - Дар‘я Каленюк
- Шабунін фактами знову довів, що міністр Резніков - аморальне, підле брехло
- Ростислав Замлинський, Андрій Мірошниченко, Олексій Резніков - ZN.UA назвало організаторів корупції у Міністерстві оборони
- Що бреше влада про скандал із "яйцями по 17 гривень"
- Міністр Резніков: корупція, некомпетентність чи неспроможність?
- Від гвинтокрилів у Мексиці до їдальні в Костянтинівці: що від українців приховують силовики у гучних справах про корупцію в Міноборони
- Резніков нарешті прозрів: Україні потрібні сотні тисяч БПЛА, треба розвивати власний ринок
- Військовослужбовець Олексій Чарей: пан Резніков, просто не заважайте!
- Юрій Касьянов: Які безпілотники нам потрібні, та чи ті ми закуповуємо?
- Чому в Україні і досі масово не виробляють військові БПЛА
- Резніков залишиться міністром, не дивлячись на корупцію, бо «це рішення його президента»
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 22:33
- Порошенко про "санкції РНБО", а насправді - особисту помсту Зеленського: "Колосальний удар по внутрішній єдності"
- 21:41
- Зеленський ввів санкції проти Порошенка. Україна стає диктатурою
- 20:00
- У четвер в Україні буде сухо і трохи потеплішає
- 19:58
- Габбарт очолила розвідки США
- 19:55
- Верховному Суду не довіряють майже 70% українців
- 19:48
- Трамп годину говорив із Зеленським
- 19:44
- США продовжать надавати допомогу Україні в обмін на угоду про рідкісноземельні метали, - Бессент
- 19:39
- Глава Мінфіну США Бессент передав Україні проект угоди про партнерство, - Зеленський
- 19:33
- Трамп поговорив із Путіним: "Команди негайно почнуть переговори"
- 19:28
- Корсун: Федоров, росіяни, казино, корупція
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.