Прем'єр-міністрка Данії Метте Фредеріксен: “Найважливіша червона лінія була пройдена, коли росіяни вторглись в Україну”
Західні посадовці та експерти закликають США дозволити Україні уражати цілі глибоко в Росії за допомогою західної зброї. Цими днями такі звернення прозвучали від прем'єр-міністрки Данії Метте Фредеріксен, президента Фінляндії Александра Стубба та генсека НАТО Єнса Столтенберга.
Президент України Володимир Зеленський, який перебуває цього тижня у США , сподівається переконати президента США Джо Байдена зняти обмеження на застосування такої зброї для ударів вглиб Росії, зазначає Голос Америки.
“Я пропоную: закінчімо дискусію про червоні лінії, — сказала Фредеріксен в інтерв’ю виданню Bloomberg, оприлюдненому 23 вересня. — І не зволікаймо з тим, що потрібно Україні, щоб не тільки захистити себе, але й виштовхнути Росію”.
“Найважливіша червона лінія вже пройдена. І це було тоді, коли росіяни увійшли в Україну, – додала посадовиця. — Тому я не прийму цю позицію, і я ніколи не дозволю нікому з Росії вирішувати, що є правильним робити в НАТО, в Європі чи в Україні”.
Данська лідерка назвала помилкою публічне обговорення так званих червоних ліній Путіна, адже це дало росіянам “надто хороші карти”. Вона також нагадала, що будь-які удари України вглиб Росії мають здійснюватися відповідно до міжнародного права.
“З погляду Данії, ми не працюємо з обмеженнями, — сказала Фредеріксен у розмові з журналістом Bloomberg Олівером Круком. — Я вважаю, що під час цієї війни було помилкою публічно обговорювати червоні лінії”.
Водночас вона закликала відійти від розмов про Путіна й говорити про Росію як країну загалом, яка наполегливо працює для дестабілізації “єдиного світового порядку, який ми знаємо”.
“Якщо ви хочете вирішити ситуацію з війною в Європі, ви не можете працювати цими методами”, - сказала вона. “Будь ласка, не говоріть про Путіна, ми повинні говорити про Росію”.
“Коли ви дивитесь на поведінку Росії не лише в Україні, але й на Західних Балканах, коли ви дивитесь на поведінку на Близькому Сході, в Африці, у регіоні Сахелю, я бачу Росію, яка намагається дестабілізувати цей світ за допомогою великої кількості різних заходів”, - пояснила прем'єр-міністрка.
З подібним закликом звернувся і Александр Стубб. “Я закликаю наших союзників на глобальному Заході, включаючи Сполучені Штати, дозволити Україні воювати з однією рукою, зв'язаною за спиною, та скасувати ці обмеження”, — зазначив Стубб у розлогому інтерв’ю виданню The New York Times із Гельсінкі 22 вересня.
Фінський лідер планує відвідати Нью-Йорк цього тижня, де він виголосить промову на Генеральній асамблеї ООН від імені всіх нордичних країн, повідомляє видання.
“Нам потрібно продовжувати підтримувати Україну, починаючи з фінансів, починаючи з боєприпасів, починаючи з транспортних засобів, а також дозволяючи Україні використовувати зброю, як їй заманеться, якщо це буде для самооборони та в рамках міжнародних правил”, - додав Стубб.
Президент України Володимир Зеленський наразі відвідує США, де він має намір представити свій “план перемоги” чинному президенту Джо Байдену, а також кандидатам у президенти від Республіканської та Демократичної партій Дональду Трампу та Камалі Гарріс відповідно.
Заклики Зеленського та західних лідерів чинять дедалі сильніший тиск на президента Байдена дозволити Україні використовувати американську - й більш широко - західну зброю для глибоких ударів по законних цілях в Росії. Дотепер Байден був вкрай обережним щодо можливості таких ударів, намагаючись уникнути подальшого розширення конфронтації з Росією.
Своєю чергою Столтенберг в інтерв’ю журналістці мережи CNN Крістіан Аманпур зазначив: “Я повністю розумію бажання України мати якомога менше обмежень”.
“Зараз обмежень менше, ніж кілька місяців тому, і це правильно”, - додав він.
“Ключ в тому, щоб дозволити Україні вести цю війну без будь-яких обмежень, й усе після цього — другорядне, — додав Стубб в розмові з The New York Times. — Що більше ми дозволимо Україні діяти, тим швидше ми досягнемо мирних переговорів”.
Столтенберг, у промові у Німецькому фонді Маршалла минулого тижня зазначив: “Парадокс полягає в тому, що чим більше зброї ми зможемо доставити Україні, тим більша ймовірність того, що ми зможемо досягти миру та припинити війну. І чим надійнішою буде наша довгострокова військова підтримка, тим швидше закінчиться війна”.
В тему:
- Про наявний геноцид українського народу з боку фашистської Росії
- Росія порушує майже всі закони та звичаї війни
- Рассказ свидетеля казней жителей Бучи в оккупации: «Стреляли либо в затылок, либо в сердце»
- Звірства російських загарбників в Україні: ґвалтування, вбивства, знущання
- Воєнні злочини Росія проти дітей України
- Путін давно мріяв про світ без українців. Світ дослухався? Тепер ми бачимо, що це означає
- «Тепер ви вірите, що це не просто війна, а геноцид?»
- Почему россия это государство-террорист: страшные кадры из под Киева, откуда бежала армия путина (+18)
- Увидит ли мир на скамье подсудимых Гаагского трибунала путина?
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок в Україні ще буде сухо, а в середу - засніжить
- 18:03
- Касьянов: Необхідно знизити мінімальний призовний вік
- 16:05
- Віктор Кевлюк: Велика радянська армія vs мала радянська армія
- 14:10
- Геннадій Друзенко: (Р)еволюція, як шанс на виживання
- 12:56
- Марія Берлінська: Найкращий сценарій – стати в активну оборону та побудувати 40 кілометрів замінованої смуги по лінії фронту
- 10:07
- Православний храм у шведському Вестеросі назвали загрозою нацбезпеці, в Україні вони вільно діють майже в кожному районі
- 08:00
- Окупанти просунулись у Торецьку та поблизу Селидового
- 20:00
- Тиждень в Україні розпочнеться без опадів
- 17:02
- Фіцо публічно закликав ЄС не підтримувати Україну
- 16:04
- У Польщі затримали викладачок з Одеси за спробу купити 60 дипломів варшавського вишу
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.