Президент Казахстану відмовився визнати «ДНР» і «ЛНР» в присутності путіна

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв назвав незаконні збройні угруповання «днр» та «лнр» квазідержавними територіями. Про це він сказав 17 червня, відповідаючи на запитання російської пропагандистки Маргарити Симоньян під час пленарного засідання на Петербурзькому міжнародному економічному форумі, де був присутній президент росії владімір путін.

Токаєв заявив, що в Казахстані склалося відкрите суспільство, в якому висловлюються різні думки про війну в Україні. Але, за його словами, два основні принципи Статуту ООН – право націй на самовизначення і територіальна цілісність держав – прийшли у взаємну суперечність.

«Підраховано, що якщо право націй на самовизначення у всьому світі буде реалізовано, то замість 193 держав, які зараз входять до складу ООН, на Землі виникне понад 500 чи 600 держав. Звичайно, це буде хаос. З цієї причини ми не визнаємо ні Тайвань, ні Косово, ні Південну Осетію, ні Абхазію. Очевидно, цей принцип буде застосований і щодо квазідержавних територій, якими, на наш погляд, є Луганськ та Донецьк. Це відверта відповідь на ваше відверте запитання», – сказав він.

Президент додав, що Казахстан неухильно підтримує принцип непорушності міжнародно визнаних кордонів, тобто територіальну цілісність держав.

Токаєв сидів поруч із путіним на подіумі міжнародного економічного форуму в Санкт-Петербурзі. Путін нічого не додав і не прокоментував після відповіді Токаєва.

До слова, 15 червня Токаєв у прямому ефірі російського пропагандистського телеканалу «Росія 24» сказав, що Казахстан не буде сприяти росії в обході санкцій, введених світовою спільнотою через її вторгнення в Україну, а також обурився тим, що деякі російські політики ведуть агресивну риторику стосовно Казахстану.

Представник президентської адміністрації Казахстану 1 квітня заявив, що Казахстан поважає територіальну цілісність України та не боїться називати російське вторгнення в Україну словом «війна», всупереч російській офіційній пропаганді.

Водночас зазначимо, що Казахстан є союзником росії. Зокрема, він увійшов до складу створеного росією Митного союзу, а також – до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ). Війська ОДКБ брали участь у придушенні масштабних протестів, які спалахнули в Казахстані на початку року. Росіяни також були у складі цих військ.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]