Суд у Франції відхилив запит на екстрадицію Жеваго: реакція Офісу генпрокурора

|
Версия для печатиВерсия для печати

Французький суд відхилив запит України на екстрадицію мільярдера Костянтина Жеваго, якого звинувачують у розкраданні грошей банку «Фінанси та кредит». Бізнесмен заявив, що це рішення «підтверджує, що справа проти нього сфабрикована». Водночас у генпрокуратурі зазначили, що й надалі взаємодіють із правоохоронцями Франції, оскільки олігарх має ще одну підозру.

Про відмову в екстрадиції пише Reuters з посиланням на речника суду.

«Суд прийшов до висновку, що Україна не в змозі гарантувати судовий розгляд справи Жеваго, під час якого будуть забезпечені основні процесуальні гарантії та право на захист», - йдеться у рішенні суду, яке є у розпорядженні агентства.

Пресслужба олігарха повідомила ZN.UA, що Верховний суд Франції у Парижі «поставив крапку» в справі щодо екстрадиції Жеваго, оскільки «Україна не може забезпечити справедливий судовий процес», тому справу проти нього припиняють і знімають усі обмеження, які існували.

«Костянтин Жеваго підкреслює, що остаточне рішення французького суду підтверджує, що справа проти нього сфабрикована та не має ніякого юридичного підґрунтя. Натомість вона має ознаки політичного переслідування та тиску. Костянтин Жеваго ще раз наголошує, що хоче довести справу, що розслідується з порушенням всіх законних термінів розслідування карних справ вже більше 4 років, або до закриття, або до розгляду в суді якнайшвидше, але ні ДБР, ні Генпрокуратура не проявляють у цьому зацікавленості», - заявили у пресслужбі колишнього народного депутата.

В Офісі генерального прокурора України заявили, що рішення французького суду обґрунтовано тим, що Україна, перебуваючи у стані війни, «була змушена відступити від виконання обов’язків за міжнародними договорами і не може, на думку суду, гарантувати, що Жеваго постане перед судом, який забезпечує основні процесуальні гарантії та право на захист, яких дотримується Франція».

Водночас в ОГП зауважили, що проти олігарха є ще одне розслідування стосовно начебто надання хабаря Голові та суддям Верховного Суду України. Зазначається, що наприкінці липня 2023 року французька сторона вручила Жеваго повідомлення про підозру у цьому провадженні.

«Українські слідчі та прокурори продовжують взаємодіяти із компетентними органами Франції в рамках міжнародно-правового співробітництва», - додали в Офісі генпрокурора.

Нагадаємо, 27 грудня 2022 року французькі правоохоронці затримали за запитом української сторони колишнього народного обранця, акціонера банку «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго в одному з готелів елітного курорту Куршевель.

Бізнесмена підозрюють в організації привласнення майна банку та подальшій легалізації незаконно отриманих грошей - мова йде про 113 мільйонів доларів США. Сам бізнесмен свою вину заперечує. Також він фігурує у справі про несплату податків на майже 100 мільйонів гривень.

Уже 5 січня 2023 року бізнесмена випустили під заставу в 1 мільйон євро.

А 3 серпня олігарху Жеваго повідомили про підозру у справі про хабар ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву. Як зазначають слідчі, аби не допустити втрату акцій гірничо-збагачувального комбінату, на початку березня 2023 року Жеваго вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань, який мав зв’язки з суддями Верховного Суду. Протягом березня-квітня він передав адвокату 2,7 мільйона доларів (1,8 мільйона – суддям Верховного Суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг). Зрештою Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій, НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 мільйона доларів. Зокрема на голову ВС Всеволода Князєва і адвоката затримали «на гарячому» 15 травня під час отримання другого траншу у розмірі 450 тисяч доларів.

Фото вгорі: JEFF PACHOUD/AFP via Getty Images


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]