В росії не можуть почати виробництво зимового дизпалива - його немає де зберігати

|
Версия для печатиВерсия для печати

В росії проблема із випуском зимового дизпалива, яка може призвести до каскаду ще більших проблем.

Про це пише російське ділове видання Коммерсант.

Російський паливний ринок, який страждає на профіцит нафтопродуктів на тлі заборони їх експорту з 21 вересня, може зіткнутися з ще однією проблемою, якщо ситуація не знайде вирішення найближчим часом. Учасники ринку побоюються, що буде зірвано перехід на випуск зимового дизельного палива, яке традиційно відбувається у жовтні. Особливо критичним може стати для північних регіонів. "Весь транспорт на солярці, який їздить північніше Тобольська, просто перестане заводитися", - говорить один із співрозмовників "Ъ". Він нагадує, що на дизпаливі переважно їздить комерційний та громадський транспорт, також він необхідний для армії.

Існує чотири типи дизпалива: літнє, міжсезонне, зимове та арктичне, останнє дозволяє експлуатацію транспорту до мінус 55°С. Звичайне дизпаливо густіє при негативних температурах за рахунок парафінів, що містяться в ньому, що може призвести до поганої роботи двигуна і неможливості завести машину. Проблему вирішують додаванням гасової фракції до літнього дизпалива.

Зазвичай з наближенням холодів паливо, що розраховане на теплу погоду, протягом місяця витіснялося з резервуарів зберігання, а також із системи «Транснафти», поступово заміщаючись зимовим виглядом. Але на даний момент практично всі ємності для зберігання вже зайняті літнім дизпаливом, оскільки його неможливо експортувати. Ємностей «Транснафти», кажуть два джерела у нафтокомпаніях, вистачить менше ніж на два дні. За їхніми словами, НПЗ на початку минулого тижня отримали від «Транснафти» повідомлення про те, що за десять днів (тобто приблизно до 4 жовтня) вона зупинить прийом нафтопродуктів, якщо накопичена продукція не розподілятиметься. Аналогічна ситуація склалася і на залізниці: усі цистерни забиті дизелем. Єдиний варіант, жартує один із співрозмовників "Ъ", куди ще можна було б злити незатребуване паливо, - це близько 20 порожніх танкерів, що стоять у європейських портах РФ. Але для цього потрібний дозвіл митниці — нафтокомпанії мають довести, що вантаж призначений для внутрішнього ринку.

Учасники ринку кажуть, що хоча затримка з переходом на зимове дизпаливо не призведе до катастрофи, вона сильно ускладнить роботу багатьох служб на півночі. Дефіцит товарного зимового дизпалива призведе до виникнення сурогатів (кустарно змішаних літнього дизпалива та авіагасу), а оскільки експорт авіагасу дозволений, може виникнути дефіцит гасової фракції. А якщо затоварення НПЗ дизпаливом змусить заводи зменшити переробку, постраждає і випуск бензину.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Через те, що Facebook видалив сторінку видання «Аргумент» з 15 тис підписників за публікацію фото знищених окупантів на початку війни, ми вимушені створити канал у Телеграм, де окрім публікацій з сайту будуть додаткові інформаційні повідомлення. Всі бажаючі можуть підписатись натиснувши кнопку нижче.

 

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]