Распущена штурмовая рота «Карпатська Січ». Добровольцы подают рапорты об увольнении

|
Версия для печатиВерсия для печати

Решением чиновников Вооруженных сил Украины отдельная сводная штурмовая рота «Карпатська Січ» распущена.

 

Об этом сообщается на сторінці «Карпатської Січі» у «Facebook».

В связи с этим основатель и руководитель отдельной добровольческой четы «Карпатська Січ» Олег Куцин от имени боевых побратимов заявил (текст заявления приводим полностью на языке оригинала):

«Ми, бійці окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», солдати, сержанти та офіцери, що легалізувались у складі ЗСУ як зведена штурмова рота «Карпатська Січ» у складі 93-ї ОМБр, захищаємо український народ, суверенність, незалежність та цілісність державної території України від самого початку проведення АТО. Несли службу у найгарячіших точках фронту, а саме: як добровольчий підрозділ – у н. п. Вуглегірськ, Дебальцеве, Піски, Мар’їнка, Авдіївка та в новому терміналі Донецького аеропорту, як військовослужбовці ЗСУ обороняли околиці Донецького аеропорту, н. п. Піски, Первомайське, Опитне, Водяне.

На заклик Президента України, розуміючи необхідність наведення порядку на лінії зіткнення з російськими агресорами, неможливості ефективного ведення бойових дій в умовах, коли існує декілька центрів прийняття рішень, навесні 2015 року одностайно прийняли рішення вступити до лав ЗСУ. Відповідно до державної політики щодо переходу на контрактну військову службу більшість військовослужбовців нашої зведеної роти перейшли на контрактну форму служби у Збройних силах України. Ті, хто вступив на службу як мобілізовані, готові були продовжити службу як контрактники. Станом на сьогодні ще декілька сотень українців-добровольців «Карпатської Січі» готові були підписати контракт зі ЗСУ.

Але з незрозумілих для нас причин нам доведено розпорядження про розформування нашого підрозділу. Разом з тим при входженні до складу ЗСУ, як єдину свою умову, ми висловили бажання служити в одному цілісному підрозділі, вживати свій бойовий прапор та відзнаки. Заперечень не було, наслідком чого і було створення зведеної штурмової роти як тимчасової міри до вирішення питання про формування штатного підрозділу. Нам було запропоновано вільні посади 93-ї ОМБр, зокрема такелажниками, кухарями, працівниками польової лазні…

За весь період служби в лавах ЗСУ, дотримуючись усіх вимог, визначених законодавством, що регулює порядок проходження військової служби, та контракту про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України, ми свято і неухильно додержувалися Конституції України, Військової присяги, віддано служили Українському народові, сумлінно і чесно виконували службові обов’язки, вимоги військових статутів, накази командирів.

Але нічим не обґрунтоване розпорядження про розформування нашого підрозділу та повернення на «штатні посади» (такелажниками, кухарями, банщиками тощо) спонукало нас до прийняття рішення про розірвання контракту, підписаного з Міністерством оборони.

Таке ставлення до добровольців-патріотів при відсутності до нас претензій з боку військового керівництва може говорити тільки про одне – це рішення, прийняте в кабінетах політиків і направлене на системне добивання владою всього добровольчого руху в Україні, попри те, що ми зі свого боку не дали жодних приводів до такого до нас ставлення. Більше того, прийнявши рішення про вступ до лав ЗСУ, ми подали приклад усім добровольцям та суспільству на необхідність направити свою енергію на поборювання зовнішнього ворога Української держави. Ми реально втілювали в життя гасло українських націоналістів «Україна понад усе».

Відповідно до вищезазначеного, більшість військовослужбовців, що вступили до лав ЗСУ як такі, що легалізовуються під прапором «Карпатської Січі», звертаються з рапортами про бажання розірвати контракти про проходження військової служби».

***

Прокоментував ситуацію командир 93-ї ОМБр полковник Владислав Клочков:

«Дійсно, окрема зведена штурмова рота «Карпатська Січ» була створена в складі 93-ї бригади внутрішнім наказом з добровольців, які пліч-о-пліч боронили Україну разом з нашими військовослужбовцями, в тому числі і в новому терміналі Донецького аеропорту, в Пісках, Опитному, Водяному тощо. Як тимчасова міра, було вирішено створити саме зведену роту до формування окремого штатного підрозділу, аби бійці «Карпатської Січі» мали змогу разом, в єдиному злагодженому колективі продовжувати виконувати бойові завдання. При укладенні контрактів військовослужбовцям пропонувались вільні посади, адже штат бригади був майже повністю укомплектований. Після виходу 93-ї ОМБр з зони проведення Антитерористичної операції до пункту постійної дислокації, військовослужбовцям «Карпатської Січі» довелось повертатись до тих підрозділів, в яких вони займають посади згідно штатного розкладу. Це проблема, адже бійці хочуть продовжувати служити разом і, в багатьох випадках, на інших посадах. Проте є порядок і дисципліна, що є фундаментом будь-якої армії. Який вихід з ситуації? Зараз триває демобілізація 4-ї хвилі. В бригаді звільнилась велика кількість посад, в тому числі й командирських. І ті бійці «Карпатської Січі», що прагнуть і далі служити Українському народу в складі нашої бригади, мають можливість перевестись на посади, що їх влаштують. Бойові заслуги «Карпатської Січі» беззаперечні. Особисто я вдячний воїнам за гідну службу й вважаю за честь бути з ними в одному строю».

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]