Ірина Фаріон: Не той пріоритет, чоловіче: Україна, перемога, мир. Частина 32

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

На сотий день повномасштабного вторгнення Московії в Україну Ірина Фаріон публічно вказує на неправильно розставлені пріоритети президентом Володимиром  Зеленським у його щоденному виступі, присвяченому цій даті. Президентське бачення таке: «мир, перемога, Україна».

«Не той пріоритет, чоловіче: Україна, перемога, мир. Колосальний брак національної свідомости», - зазначає вона. Як дивовижно це її визначення перегукується з днем сьогоднішнім.

2 червня 2022 року, 99-й день повномасштабного вторгнення

Новинна стрічка Ірини Фаріон розпочинається з повідомлення ЗМІ про те, хто не віддав наказ врятувати транспортні літаки з аеропорту Гостомель напередодні повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, «26 січня аеропорт у Лейпцигу справді запропонував свої стоянки для усього парку наших літаків. Для їх переміщення потрібно було ухвалити рішення. Чесно кажучи, я не знаю, у чому саме були нюанси у його ухваленні, фінансові чи політичні. Знаю лише, що пропозиція німців одразу не була прийнята українською стороною, продовжувалися якісь переговори. Наші літаки могли вилетіти з Гостомеля будь-якої миті, бо нас були готові приймати. Окрім Ан-2252, на якому замінювали двигун (і це не було великою проблемою для того, щоби він злетів на п’яти двигунах), були ще повністю справні Ан-26 і Ан-74», – розповів командир Ан-225 «Мрія» Дмитро Антонов. З його слів для некомерційного вильоту повітряних суден необхідна лише команда гендиректора ДП «Антонов», дозвіл від керівництва «Укроборонпрому» для такого рішення не є обов’язковим. Але і ініціативи «Укроборонпрому» не було. Пізніше, лише в лютому 2024 року Генпрокуратура повідомить, що керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок чого ворог знищив «Мрію»"

«Умисне зволікання керівників держпідприємства у допущенні військових на територію аеропорту надало можливість ворогу нанести вогневе ураження по особовому складу, літакам, автотранспортним засобам та спорудам летовища. Внаслідок ворожої атаки 27 лютого 2022 року було знищено літак Ан-225 "Мрія", а також інші літаки, які там перебували", — йдеться у повідомленні Генпрокуратури.До цього часу вирок обвинуваченому не винесений.

Цього ж дня Ірина Дмитрівна доєднується до слів подяки ірландцям, які визнали війну росії в Україні геноцидом. «Це уже сьома країна в світі, яка говорить про ситуацію так, як вона є.Дякуємо ірландцям за правду», — йдеться в повідомленні.

image1.jpg

Під кінець 100 днів повномасштабного вторгнення військовим стає зрозумілим, що війна остаточно переходить в затяжну стадію.

image6.jpg

2 червня Ірина Фаріон пише про маловідомого українському загалу правника Андрія Чайковського: «2 червня 1935 року покинув цей світ правник Андрій Чайковський (р.н. 1857), що став історичним романістом, аби через історичну свідомість, зокрема часів козаччини, вплинути на формування національно свідомого покоління Січових Стрільців. Водночас йому належить унікальна розвідка в історії нашої культури "Процес Ісуса Христа" (1893).

Надактуальні сьогодні його спогади "Чорні рядки" про події від 1 листопада 1918 року до 13 травня 1919, коли був повітовим комісаром ЗУНР у Самборі, що на Львівщині. Серед основної причини нашої поразки називає те, що саме зараз найбільше роз'їдає наше суспільство: "кари гідна поблажливість до моральних злочинів перед власним народом, жодного бойкоту маси до багатих і грошовитих!!", відтак "невільниче наслідування москви східняками", "роздвоєння суспільства на лицарсько-героїчну горстку та пристосуванську" та корлаборанство духівництва...Чи не те ж сьогодні є проблемою, попри героїзм ЗСУ?». А також дає посилання на свою авторську студію аід 2017 року з циклу «Велич особистості» про цього чоловіка: Ірина Фаріон про Андрія Чайковського – літературного "бациля" | Велич Особистості | червень '17.

Водночас громадянка і політик Ірина Фаріон обурена новиною про те, що Колаборанти на Запоріжчині вирішили "націоналізувати" українську власність: «Цікаво, як себе почувають прекрасні виборці цього бика красого, (мається на увазі зрадник балицький), якого тисячі разів можна було б згноїти в тюрмі, якщо б інші виборці приводили до влади національно свідомих і відповІдальних людей...

image3.jpg

Цитата дня від Ірини Фаріон 2 червня 2022 року: «Якщо людина принципово не хоче говорити українською мовою - це ворог. Якщо людина погано говорить і вчиться, обніміть її і підтримайте».

image2.jpg

Цього дня українські ЗМІ повідомили про те, що «На Донеччині українські поліцейські перейшли на сторону окупантів». Ірина Дмитрівна так коментує цю новину: «Мене це зовсім не дивує з огляду на системний вибір путінських партій. Їх треба було розпихати по тюрмах за держзраду, коли вони обирали ригів, комуністів, опзж та шарія. Трагедія сьогодні - це всього лиш наслідок безхребетности центральної влади, яка також прекрасний вибір несвідомих персонажів. Але і то здолаємо і переможемо».

3 червня 2022-го року - 100-й день повномасштабного вторгнення.

«100 днів пекла на землі, що розтяло світ на героїв та вороже падло: своє і чуже.

100 днів української Гідности та московського сатанизму.

100 днів якісних змін тих, хто може змінитися, і тих, хто здеградував назавжди. І найперше подальша тупа москворотість УПОРОТИХ.

100 днів боротьби найкращих і угодовства з московськими попами боягузів та ідіотів.

100 днів відбитих і  врятованих Києва, Чернігова, Сум, але втрачених Херсона МаріЮполя, Бердянська, Мелітополя.

1000! днів Героїв Азовсталі і Горя здачі їх у полон.

100 днів збільшувального дзеркала світу, в якому видно всіх, як на долоні: від друзів до недругів та "нейтральних" прислужників зла.

100 днів убитих, але безсмертних.

100 днів живих, що ділами і помислами наближають перемогу.

100 днів, що дають шанс очистити Душу світу через вбивство всесвітнього Зла», — так описала Ірина Фаріон перші сто днів великої війни.

Цій же даті присвячена і цитата дня від пані Ірини: «Це не просто 100 днів війни з Москвою - це понад 300 років вбивства української ідентичности».

image4.jpg

Вже тоді Ірина Фаріон публічно вказала на колосальний брак національної свідомости у чинного президента Володимира Зеленського. На його вираз: «Є три слова, задля яких протягом уже ста днів після восьми років ми боремося: мир, перемога, Україна», —  Фаріон відповіла: «Не той пріоритет, чоловіче: Україна, перемога, мир. Колосальний брак національної свідомости». Вона також висловила своє обурення наданням Зеленським святого для українців громадянства московиту Алєксандру Нєвзорову. За відсутності будь-яких передбачених законодавством України підстав для його набуття.

Її боротьба - це її просвітницька діяльність, якої вона не полишала ніколи. І цього дня Ірина Фаріон пише: «Як завше, запрошую на суботній мовний вечір. Розмова про святая святих лексичного складу мови - про прізвища. 18.00-19.30. До зустрічі на ютуб-каналі Студія Фаріон. Урок 8. Прізвище – корінь роду | Ірина Фаріон.

Цього ж дня пані Ірина публікує посилання на сюжет від 2103 року телеканалу «Інтер», який тенденційно висвітлював презентацію пані Іриною своєї монографії «Мовна норма: знищення, пошук, віднова (культура мовлення публічних людей)». І робить припис: «Спогад з українського Донецька. Презентація книжки, що стала бестселером. Коли б тоді почули, сьогодні б ішли шляхом Польщі». А в сюжеті- тепер вже всім знайомі наративи кремлівської пропаганди про «розколює націю» від тодішніх комуністів, погано маскована маргіналізація постаті Ірини Фаріон від сценаристів ганебного дійства навколо її презентації і медійників фірташа.

Тим часом, українська влада знову впадає в пошук «багатомовності». І пані Ірина голосно застерігає і закликає відкривати і тримати мовний фронт: «Ось таке розпорядження надійшло до керівництва вишів у Львові. Знову і, як завжди, МОВА, бо ж вона не має значення, чи не так? Зверніть увагу, нам влада, думаю, під диктат ЄС+раша, намагається з метою нейтралізації української мови втулити багатомовність. Про московську якось говорити не до шмиги, чи не так, пане Шмигаль і Зеленський?

Мета зрозуміла: зупинити державний тріЮмф МОВИ в дуже відповідний переломовий час визвольної війни. Саме мова сигналізує про національний вектор розвитку суспільства. Це саме те, що задовольняє винятково національно свідомих українців, а не чужинців, яничарів та всяке біосміття. Хто, крім національно свідомих, потребує української НАЦІОНАЛЬНОЇ держави? Себто знайшли спосіб легкої ДЕНАЦИФІКАЦІЇ під обгорткою багатомовности, а не брутальної московізації. Словом, відкриваймо і тримаймо мовний фронт, бо саме він кощієва голка путінської сили та европейського страху. Війна, що не має національно-визвольного характеру, не буде переможною. А мова - її прапор, тобто байрактар....».

image7.jpg

4 червня, 101-й день повномасштабного вторгнення, Ірина Фаріон публікує посилання на своє  інтерв’ю під назвою: «Батько наш Бандера: що такого поганого зробив Бандера москалям, що вони до сих пір хочуть його вбити», оприлюднене на ютуб-каналі NASHI Interview. Програмові, світоглядові думки, виголошені пані Іриною в ньому, вражають і надихають на подальшу боротьбу. Шкода, що це інтерв’ю, має лише 43 тисячі переглядів.

Цього ж дня Ірина Дмитрівна проводить чергову пряму трансляцію мовознавчих курсів. «Щойно завершилася пряма трансляція восьмої лекції "Прізвище - корінь роду" з  авторського курсу "культура мови". Дякую всім за численну присутність та  активність в бесіді. До зустрічі наступної суботи, як завжди, о 18.00-19.30. Продовжимо заглиблюватися в ту ж тему. Наш внесок у перемогу - це наші знання про нас самих, зокрема про силу нашої мови», - пише вона.

4 червня - день пам’яті мами Ірини Дмитрівни. І любляча донька пише: «Сьогодні, 4 червня, ТРИ роки тому, як Господь покликав Тебе, Мамо... Ти ще встигла помилуватися правнучкою Евою, якій уже 5!!!. Горошки Твого життя насипані в наше серце так, що нема там місця ні для кого, крім Тебе. Бо Ти була особлива: добра, як м'якуш хліба; національно войовнича, як амазонка; релігійно просвітлена, як відблиск місяця; категорично незгідлива з ворогом і тихо поступлива з рідними. Україна була Твоїм домом і фортецею. Ти вміла палючо ненавидіти зло і бунтувати буревієм, бо любила добро і стелилася ним до  гідних та просвітлених. Ти відсікала дурнів і пригортала мудрих. Ти ховалася в себе, як у мушлю, - і звідти живилася силою своїх дум і почуттів.

 Знаю, що Ти ведеш нас до перемоги над Злом. Знаю, що дуже вболіваєш за нас. Знаю, що тривожишся. Знаю, що з Богом говориш. Бо ніхто так не вмів молитися, як Ти - Життя моє і Дар найвищий. Вічна пам'ять і молитва за Тебе».

image5.jpg

На світлині - мама Ірини Фаріон Ярослава Степанівна Фаріон (праворуч) і онука пані Ірини - Ева.

Далі буде.

Початок дивіться тут:


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]