Російські воєнні злочини: путінські війська навмисно зруйнували водогін питної води до Миколаєва

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  EPA-EFE/REX/SHUTTERSTOCK / Мешканцям Миколаєва доводиться стояти у черзі

У будинках Миколаєва на півдні України чистої питної води не було півроку.  Супутникові знімки та інші дані свідчать про те, що трубопровід, що веде до міста і був під контролем Росії, був зруйнований спеціально.

Знищення ресурсів, життєво важливих для життя громадянського населення, розглядається як порушення міжнародного гуманітарного права. Розслідування Бі-бі-сі виявило докази того, що російські війська навмисно ще у квітні зруйнували трубопровід, що постачає прибережне місто питною водою.

В останні тижні Росія все частіше завдає ударів по енергетичній та водній інфраструктурі України, що призвело до дефіциту електроенергії по всій країні.

Стояти в черзі на вулиці в Миколаєві за чистою питною водою небезпечно, оскільки місто знаходиться близько до лінії фронту і часто зазнає обстрілів. Після вторгнення Росії він залишається під контролем України.

Читайте також: Про наявний геноцид українського народу з боку фашистської Росії

"Стоїш у черзі. На вулицю виходити страшно, не дай Боже, зараз що-небудь прилетить", - каже 36-річна Аня, яка втекла до Миколаєва із сусідньої Херсонської області, окупованої російськими військами.

Аня

У Миколаєві місцеві жителі – наприклад, Аня, – можуть набрати до 20 літрів чистої води на день у пунктах роздачі

У Ані, яка доглядає ще за чотирма членами своєї сім'ї, в будинку є доступ до так званої технічної води, але її не можна використовувати для пиття або приготування їжі. Навіть миття у ній викликає запалення шкіри. "Вона правда дуже солона, зеленувато-коричневого кольору", - каже вона.

За таких умов мешканці Миколаєва живуть останні півроку – після припинення подачі води до міста. Факти, зібрані Бі-бі-сі, свідчать, що це було зроблено російськими військами навмисно.

Читайте також: Як російські загарбники розстріляли колону цивільних на трасі Кремінна — Лиман

Зруйнований водогін

Підірвані труби

ФОТО, UGC. На цих фотографіях видно шкоду, завдану системі водопостачання Миколаєва.

У квітні цього року одне з українських видань новин опублікувало наведені вище знімки, на яких, як стверджується, видно пошкодження єдиного в Миколаєві водопроводу, завдані російськими військами. Бі-бі-сі проаналізувала фотографії із супутників та із соціальних мереж, які підтверджують це твердження.

Журналісти отримали наведений нижче супутниковий знімок, на якому, як підтверджують численні джерела, зображено те саме місце, що й на фотографіях українського видання.

Пошкоджена труба

Військові експерти та експерти ООН повідомили Бі-бі-сі, що, на їхню думку, російські війська навмисно перекрили подачу води ще у квітні. На знімку видно, що трубопровід був пошкоджений у найвразливішому місці - там, де він іде поверхнею.

Джерело в Миколаєві повідомило Бі-бі-сі, що після прориву 12 квітня трубопровід протікав близько восьми годин, втративши приблизно 40 мільйонів літрів води, після чого подача води до нього припинилася. Аналіз рельєфу місцевості показує, що вода, що утворилася в результаті витоку, мала текти на південь від трубопроводу.

Читайте також: Катівні російських загарбників на Херсонщині

Наведене нижче зображення з "Телеграма" (Бі-бі-сі вдалося підтвердити місце зйомки), підтверджує, що район, де очікувалася повінь, дійсно має сліди присутності великої кількості води.

Супутниковий знімок

На цьому зображенні, виявленому в соціальних мережах, показано повінь на південь від пошкодженої труби

Крім фотографій, що підтверджують пошкодження трубопроводу, Бі-Бі-Сі також знайшла супутникові знімки, на яких видно російські війська. На знімку нижче видно чотири танки в безпосередній близькості від трубопроводу. А губернатор Миколаєва Віталій Кім підтвердив, що цей район знаходиться під контролем Росії. За його словами, плани ремонту трубопроводу було розроблено, але реалізувати їх не змогли, оскільки в цьому районі велися бойові дії.

Супутниковий знімок

Бі-бі-сі також зустрілася із Дмитром Бутрієм, який на той час був губернатором Херсонської області. Він поділився подробицями про спроби відремонтувати трубопровід, розповівши, що влада Миколаєва вела переговори з росіянами, але ті не допустили ремонтну бригаду до місця пошкодження.

Якщо трубопровід був пошкоджений у той час, коли в цьому районі були російські війська, чи можна вважати пошкодження навмисним?

Читайте також: МЗС Німеччини вважає дії російської армії в Україні геноцидом

Використання вибухівки

Бі-бі-сі показала супутникові фотографії та зображення трубопроводу з відкритих джерел експерту з безпеки, щоб він оцінив, чи можна вважати ушкодження випадковістю чи саботажем.

Кріс Кобб Сміт, експерт з військової криміналістики, який понад 20 років служив у британській армії як артилерійський офіцер і провів три роки як інспектор ООН з озброєнь в Іраку, сказав: "Ймовірність того, що це було результатом одного шаленого снаряда, мізерно мала, і вкрай малоймовірно, що це було результатом навмисного непрямого вогневого удару.

Він не вважає, що пошкодження завдано танковими снарядами - довкола не спостерігається характерних вирв від них. "Я вважаю, що руйнування були спричинені навмисним розміщенням заряду вибухівки або безпосередньо під трубою, або, можливо, на ній у найвразливішому місці", - вважає експерт.

Бі-бі-сі також показала знімки Майклу Уілану, експерту з безпеки, який понад 20 років прослужив у британських збройних силах. Він погоджується з тим, що трубопровід навмисно пошкодили за допомогою вибухівки.

Інші пошкодження

Пошкоджена труба

Схоже, що трубопровід був пошкоджений і на іншій ділянці

Будучи в Миколаєві, Бі-бі-сі отримала ексклюзивний знімок (вгорі), на якому зображено другу пошкоджену ділянку трубопроводу, про яку раніше не повідомлялося. Місце зйомки вдалося підтвердити. Фотографія підтверджує, що ще одну частину трубопроводу було перерізано, а на супутникових знімках цього району, зроблених у час, коли його окупували російські війська, видно військову техніку.

Читайте також: Росія вдається до етнічних чисток в Україні

Супутниковий знімок

"Порушення гуманітарного права"

Те, що дві різні ділянки трубопроводу отримали пошкодження, що мають усі ознаки диверсії, вказує на те, що російські війська навмисно перекрили подачу води до Миколаєва. Бі-бі-сі поділилася своїми доказами з експертами, щоби оцінити законність таких дій.

Експерт ООН, який розмовляв з Бі-бі-сі на умовах анонімності, оскільки не має права публічно обговорювати цю тему, стверджує, що Миколаївський водопровід відноситься до категорії "об'єктів, необхідних для виживання цивільного населення", що особливо охороняються, відповідно до міжнародного гуманітарного права. Це робить будь-яке навмисне ушкодження його незаконним.

Карта

Марко Сассолі, професор гуманітарного права Женевського університету, який входив до складу місії експертів Московського механізму ОБСЄ в Україні, що фіксувала порушення гуманітарного права після російського вторгнення, згоден з цим: "Це, безумовно, свідчить про порушення міжнародного гуманітарного права. Знищення об'єктів, громадянського населення, заборонено”.

Міністерство оборони Росії не відповіло на прохання Бі-бі-сі прокоментувати подію.

Читайте також: Рішення ПАРЄ: Російська Федерація - це терористичний режим

Місто продовжує страждати

Після нещодавнього контрнаступу України лінія фронту поблизу пошкодженого трубопроводу постійно рухалася. Це дало мешканцям Миколаєва надію на швидке відновлення водопроводу.

Напередодні зими через кілька тижнів після початку українського контрнаступу журналісти Бі-бі-сі ще раз приїхали до Миколаєва. Черги людей, яким доводиться стояти за питною водою та гуманітарною допомогою, нікуди не поділися.

Мешканці Миколаєва у черзі

Мешканці Миколаєва стоять у чергах за водою та гуманітарною допомогою, незважаючи на небезпеку обстрілів

Влада Миколаєва каже, що територію поблизу трубопроводу спочатку потрібно захистити від ударів російської артилерії і розмінувати, і лише після цього інженери зможуть полагодити пошкоджені ділянки.

Коли це станеться, поки що неясно.

Вікторія Жухан та Надер Ібрагім,  опубліковано у виданні BBC


В тему:  


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]