"Велика сімка" оголосить, як запобігатиме майбутнім пандеміям

|
Версия для печатиВерсия для печати

 На другий день саміту G7 у британському графстві Корнуолл лідери семи провідних країн оголосять світу, що планують зробити, аби пандемії, подібні до нинішньої, більше не повторювалися. Раніше учасники G7 вже пообіцяли бідним країнам сотні мільйонів доз вакцин проти Covid-19.

У суботу лідери країн "сімки" підпишуть декларацію щодо запобігання пандемій, в якій оголосять певні конкретні заходи - зокрема, різке скорочення терміну розробки та сертифікації нових вакцин, зазначає BBC.

До групи G7 входять США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Японія, Канада та Італія. У самітах "сімки" беруть участь також керівники центральних органів Євросоюзу.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у світі 175 млн людей заразилися коронавірусом, 3,7 млн з них померли.

Щоб уникнути в майбутньому нових жертв і таких гігантських матеріальних втрат, які принесла пандемія, лідери сімки пообіцяють вжити конкретних заходів, які вкажуть в декларації за підсумками спеціального засідання саміту в суботу.

Ці заходи передбачають:

  • скорочення терміну розробки вакцин проти нових вірусів, методик діагностики та лікування до 100 днів і менше;
  • зміцнення всесвітньої мережі спостереження за вірусами та збільшення потужностей з розшифровування їхніх геномів;
  • підтримку реформи та зміцнення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

"Минулого року у світі екстрено розробили, ліцензували та запустили у виробництво кілька ефективних вакцин проти коронавірусу. Але для того, щоб остаточно перемогти коронавірус та відновитися, ми повинні навчитися запобігати пандемії, подібні до цієї. Тобто, необхідно винести уроки з подій останніх 18 місяців і наступного разу діяти вже інакше", - сказав британський прем'єр-міністр Борис Джонсон.

Окрім боротьби з майбутніми пандеміями, країни "сімки" та Євросоюз обіцяють збільшити допомогу небагатим країнам у битві з нинішньої.

Президент США Джо Байден цього тижня пообіцяв, що Сполучені Штати відправлять 500 млн доз вакцини Pfizer 92 країнам із низькими та середніми прибутками, а також Африканському союзу. Борис Джонсон оголосив, що Британія передасть бідним країнам 100 млн доз вакцини.

Загалом же країни G7 планують до кінця наступного року передати небагатим країнам один мільярд доз вакцини, а Євросоюз, крім того, вирішив виділити їм мільярд євро на боротьбу з пандемією.

За підрахунками ВООЗ, для того, щоб зупинити пандемію, необхідно вакцинувати 70% дорослого населення планети, а для цього потрібно 11 млрд доз.

Бідні країни, громадські організації та діячі в Європі й Північній Америці часто звинувачують багаті держави в тому, що вони передусім забезпечили вакцинами себе, і навіть з великим запасом, й надто мало дбають про решту світу.

Ось і зараз у відповідь на обіцянку Джонсона виділити 100 млн доз Ліз Уоллес з руху One, що бореться з бідністю у світі, та американська попзірка Селена Гомес заявили, що Британія дає надто мало і надто повільно. За планом Британія виділить через програму ООН Covax 5 млн доз до кінця вересня і 25 млн - до кінця року, а решту 70 млн обіцяє надати лише наступного року.

У рамках програми Covax у світі цього року планують розподілити два мільярди доз різних вакцин проти Covid-19, але поки розподілено лише 81 млн. Ці вакцини отримали 120 країн світу.

«Аргумент»


На эту тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]