Коронавірус штаму "Дельта" може прийти з Росії. Українські науковці вважають, що варто обмежити в'їзд до України - НАНУ

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Українські науковці занепокоєні поширенням штаму "Дельта" (так званий "індійський штам") у Росії та радять обмежити міграцію з країнами, де поширюється цей штам.

Такі висновки і рекомендації Робочої групи з математичного моделювання проблем, пов'язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні оприлюднені на сайті Національної академії наук України (НАНУ), зазначає BBC.

Науковці звертають увагу, що цей штам є небезпечнішим, ніж попередні, - за наявними даними, він у 1,6 раза заразніший, ніж штам "Альфа" (так званий "британський штам"), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше - до реанімації.

Найбільшу стурбованість науковців викликає те, що цей штам нині поширився у Росії, де на нього, за оцінками, припадає до чверті нових захворювань, а у двох найбільших російських містах - Москві та Санкт-Петербурзі - відбувається різке зростання захворюваності.

У Робочій групі також звертають увагу, що тоді, як епідемічна ситуація у Європі переважно стабілізувалася, є країни, де кількість хворих зростає.

Крім Росії це Британія та Португалія, де також поширюється штам "Дельта". При цьому, як звертають увагу науковці, "стрімке зростання захворюваності у Великій Британії спостерігається попри 60% вакцинованих від усього населення".

А зростання смертності у цій країні поки що не спостерігається через те, що хвороба поширюється переважно серед молодого, ще невакцинованого населення.

"Варто розглянути доцільність встановлення додаткового контролю та обмежень щодо міграції між Україною та країнами, в яких стрімко збільшується частка варіанту "Дельта", задля відтермінування поширення цього штаму в Україні", - закликають у НАНУ.

"Нова хвиля зі Сходу"?

Там також прогнозують, що з огляду на "великі обсяги міграції з РФ", нова хвиля поширення COVID-19 "може початися зі Сходу України".

Завернули вже 15 росіян. Вакцинація "Спутником" не дає іноземцям права в'їзду в Україну

При "недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації" ця нова хвиля може початися ще до кінця літа.

Крім того, нова хвиля поширення коронавірусу, якщо вона буде пов'язана саме зі штамом "Дельта", може бути небезпечнішою за попередні - особливо у навантаженні на лікарні, попереджають науковці.

«Аргумент»


На эту тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
20:03
Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
20:00
На вихідних в Україні сухо, вдень від 1° морозу до 4° тепла
19:15
День апостола Андрія Первозванного святкує завтра Україна
18:14
Касьянов: Про зрив мобілізації владою та аналогію із сьогоденням
17:08
Інтернет-безпека: як захистити свої персональні дані від шахраїв на гральних майданчиках
16:04
Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
14:05
Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади
12:22
Вирок суду у ДТП з 16-річним водієм Infinity у Харкові: 8 років тюрми і по 1 млн дітям загиблого
10:35
У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]