Науковці виявили, що літні люди поширюють значно більше фейків у Facebook

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Науковці виявили, що старші за 65 років користувачі соціальної мережі у чотири рази вірогідніше поширять фейкові новини.

Як пише The Guardian, результати відповідного дослідження Університетів Нью-Йорка та  Принстона опубліковані у науковому журналі Science. Дослідники вважають, що літнім людям бракує навичок для розпізнавання неправдивих онлайн-новин.

У середньому, американський користувач Facebook, що старший за 65 років, поширює у сім разів більше публікацій з видань із фейковими новинами, аніж це роблять американці віком 18-29 років. Якщо порівняти з другою віковою групою (45-65 років), то літні люди поширюють удвічі більше фейків, зазначає  «Детектор медіа».

Науковці проаналізували Facebook-історію 1750 дорослих громадян США на предмет репостів з видань, які публікують фейкові новини. До таких сайтів належать, наприклад, denverguardian.com, truepundit.com чи donaldtrumpnews.co.

 «Оскільки найбільше покоління в Америці вийшло на пенсію під час широких демографічних і технологічних змін, вірогідно, що ця когорта американців, яким зараз 60 і більше років, не володіє достатнім рівнем медіаграмотності, що дозволив би їм відрізнити фейк від новини, якій варто довіряти», — йдеться у дослідженні.

Науковці додають, що причиною такого явища може бути й погіршення пам’яті з віком. З роками у людей погіршується опір до «ілюзії правди».

Разом з тим, аналітики кажуть, що користувачі, які репостять багато посилань є більш медіагмамотними. Вони краще відрізняють правдиві новини від фальшивих.

Науковці також знайшли певні залежності і з політичними уподобаннями досліджуваних осіб. Неправдиві новини поширювало 11 % прихильників Республіканської партії. Серед прихильників Демократичної партії таких було лише 4 %. Аналітики пов’язують цей факт із тим, що у 2016 році фейків на підтримку Дональда Трампа було значно більше.

«Аргумент»


 

В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com