Неповнолітніх українців окупанти викрадають цинічно й безжально

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  Російський загарбник вивів українську дівчинку з бомбосховища

 181 тисячу неповнолітніх українців примусово вивезли в Росію. Понад 1200 з них – сироти. За рахунок українських дітей добре латається демографічна дірка цієї фашистської держави.

"Допомагаємо рятувати українських діток", – браво рапортує в соцмережі колишня журналістка російської "Нової газети". 2014-го року ця жінка, перебуваючи у відрядженнях на Донбасі, регулярно здавала позиції Збройних сил України, тепер колишня медіашпигунка – працівниця благодійного фонду. "Допомагаємо рятувати" в перекладі з оркської слід розуміти як "крадемо".

Наших неповнолітніх громадян викрадають цинічно й безжально. Це дуже по-­російському – розбомбити місто, вбити всю родину, а осиротілу дитину схопити й без зай­вих юридичних заморочок вивезти на край світу – до Сибіру чи на Далекий Схід. Там її навряд знайдуть родичі, які хотіли би встановити над нею опікунство, адже достукатися до посадовців у країні-агресорці – майже нереально.

Читайте також: Росія порушує майже всі закони та звичаї війни

Натомість за рахунок українських дітей добре латається демографічна дірка, що давно існує в Російській Федерації. Росія має велику територію, але жителів там замало – живуть недовго і плодитися перестали. Недарма ж Путін нещодавно запропонував повернути звання матері-­героїні й виплачувати таким жінкам по мільйону рублів. Але доки вони думають, чи варто за­охочувати місцевих "матусь-героїнь" або все-таки "баби безкоштовно понароджують", українські діти зникають у російських глибинках.

Піонеркою серед кіднепінгу (викрадення людей, найчастіше – дітей. – Країна) з добрими намірами була Єлизавета Глінка, так звана докторка Ліза. На початку війни на Донбасі вона безсоромно вивозила автобусами цілі українські сиротинці. Російські канали знімали сльозогінні репортажі про її так звані подвиги, а український дитячий омбудсмен не встигав фіксувати, кого ще безслідно "врятували" в російському напрямку. Керівниця святогірського дитбудинку "Смарагдове місто" з жахом розповідала мені, як встигла евакуювати своїх вихованців в Україну, дивом оминувши докторку Лізу, яка вже цілилася "рятувати" заклад.

Читайте також: Звірства російських загарбників в Україні: ґвалтування, вбивства, знущання

У квітні цьогоріч той самий Святогірський дитячий ­будинок знову був змушений у повному складі тікати від окупантів. Однак пощастило не всім сиротинцям. У Херсоні 58 дітей, позбавлених батьківської опіки, витягли з підвалу церкви, де українські вихователі намагалися вберегти їх від російських "піклунів". Більшості дітей немає і 4 років. Шанси, що вони повернуться на батьківщину, мінімальні. Як здебільшого не повернулись і ті, кого колись "врятувала" доктор Ліза. Сама ж вона загинула в авіатрощі разом з ансамблем імені Олександра Александрова, коли літала в Сирію – позбавляти щасливого дитинства місцевих дітей.

У РФ докторку Лізу вже встигли канонізувати, знявши про її бурхливу діяльність художній фільм. Головну роль у ньому зіграла інша "свята праведниця" Чулпан Хаматова. Роками ця акторка підтримувала беззмінного російського керівника. У Хаматової було залізне алібі: "За це мені допомагають будувати центр для лікування дітей, хворих на рак". Лише з початком великої війни в Україні Хаматова чомусь раптово прозріла та чкурнула в еміграцію. Виявилося, що її фонд може існувати й без путінської підтримки.

Читайте також: Рассказ свидетеля казней жителей Бучи в оккупации: «Стреляли либо в затылок, либо в сердце»

Головний аргумент на захист акторки, яка десятиліттями погоджувалася з усіма діями російського диктатора: "Але ж завдяки її фонду вижили кілька тисяч російських дітей". Проте я озвучу ще кілька цифр. На момент підготовки матеріалу більш як 721 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації – 261 дитина загинула й понад 460 поранено. Ці "заслуги" ми також маємо дописати в перелік добрих справ акторки-­благодійниці, яка не бачила нічого поганого в авторитарному режимі, який вона заохочувала?

За порєбріком і досі повно представників благодійних фондів, які хваляться допомогою українським дітям, у такий спосіб виправдовуючи себе й ніби натякаючи, що вони білі та пухнасті, а поганий лише Путін. Це зручно – прикриватися щитом із дитячої допомоги під час війни. І не згадувати, що багато років толерував створення фашистського режиму.

Читайте також: Воєнні злочини Росія проти дітей України 

Ще зручніше займатися крадіжками неповнолітніх українських громадян, примусово підселяючи їх до російських родин, і називати це порятунком. Та всім зрозуміло, що, згідно з Женевською конвенцією, така російська допомога з вивезення неповнолітніх вважається депортацією. І відповідати за цей кіднепінг доведеться кільком поколінням благородних злодіїв.

Олена СОЛОДОВНІКОВА, режисерка, керівниця Центру гуманітарних місій; опубліковано в журналі "Країна"


В тему:  


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]