Про суддівську бидлоту

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Неймовірне продовження історії про виконання суддею пісні "Кольщік, наколі мнє купола". Чому суддівський “корпус” України має буди розпущений повністю.

Який ви вкладаєте сенс у слова пісні "Кольщік, наколі мнє купола", чи вважаєте прийнятним, коли судді, що виносять рішення Іменем України співають у ресторані російський кримінальний текст?

Голова Липовецького районного суду Вінницької області Дмитро Кривенко вважає, що сенс цієї пісні у любові до матері.

Це він сказав в ефірі Українського радіо під час обговорення скандалу із відео, де суддя в ресторані в Запоріжжі виконує блатняк на вечірці за нагоди Дня працівника суду.

На цю тему: Конституционный суд Украины уже рухнул, его нет — как по качеству работы, так и по составу»

На Українському радіо вийшло дві програми на цю тему із різними думками (дивіться тут https://www.youtube.com/watch?v=EjfdfgQNO3k&t=1s і тут https://www.youtube.com/watch?v=hwqFngnOGEY&t=105s. Висловилися згаданий суддя, адвокати, один підтримав суддів, инший розкритикував, також взяли участь у дискусії правники із неурядових організацій – вони негативно оцінили цей перфоменс.

А от судова влада відмовилася про це говорити. Проректор Національної школи суддів Володимир Мазурок, суддя у відставці, не погодився дати свою оцінку, а це було важливо, бо в цій школі мали би вчити суддів нормам поведінки у вільний від роботи час. Не захотів, бо відео зняте прихованою камерою.

Відповідь Ради суддів України була у письмовій формі – тут дискутувати неможливо. Але я тут зацитую:

“Ми не вважаємо, що цю тему потрібно розвивати, оскільки її поширення не відповідає інтересам суспільства у тій мірі, як Ви намагаєтесь це представити. Скоріше, це навіть шкодить.

Також надмірна увага до цієї теми порушує право на приватне життя та містить ознаки дискримінації за уподобаннями людини (в даному випадку музичними смаками).

Усі учасники цих подій зробили для себе необхідні висновки та належним чином сприйняли публічну критику.

Пресслужба РСУ.”

Шановні члени Ради Суддів України, мушу повідомити, що висновки зробили не всі. Голова Липовецького райсуду Дмитро Кривенко організовує цієї суботи концерт із тематичними піснями у, як він пише, шашличній.

 

Шкода, що жоден з органів суддівської влади і самоврядування не відреагував публічно на очевидні порушення суддівської етики, допущені запорізькими суддями. Бо непокаране зло повертатиметься.

На цю тему: Угроза КСУ, обновление ВСП и увольнение негодяев: что ждет судебную реформу Украины

Що саме порушили запорізькі судді, читайте у пункті 4.2 Бангалорських принципів поведінки суддів (на їхній основі написано Кодекс суддівської етики України.)

4.2 Постійна увага з боку суспільства покладає на суддю обов'язок прийняти ряд обмежень, і, незважаючи на те, що пересічному громадянину ці обов'язки могли б здатися обтяжливими, суддя приймає їх добровільно та охоче.

Поведінка судді має відповідати високому статусу його посади.

Коментарі

114. Суддя повинен бути готовим до того, що він стане об'єктом прискіпливої уваги і обговорення з боку суспільства, і тому він має прийняти ряд обмежень щодо своїх дій, які могли би здатися обтяжливими пересічному громадянину. Суддя має прийняти ці обмеження добровільно і охоче, навіть якщо його/її дії не викликали б осуду, якби їх вчинили інші громадяни чи представники інших професій. Це стосується як професійної, так і особистої поведінки судді. Законність поведінки судді, будучи досить важливим аспектом, не є єдиним мірилом правильності такої поведінки.

Вимога щодо зразкового способу життя

115. Суддя повинен демонструвати зразковий спосіб життя як поза судом, так і на роботі. Суддя повинен поводитись на публіці з почуттям такту і самоконтролю, як цього вимагає суддівська посада, оскільки вияви недоречного темпераменту применшують важливість процесу правосуддя і несумісні з високим статусом посади судді.

Відвідини публічних місць, таких як бари

116. У наш час, принаймні в більшості країн, суддям не заборонено відвідувати паби, бари чи інші схожі заклади, однак їм при цьому слід проявляти розсудливість. Судді слід подумати про те, як такі відвідини можуть бути сприйняті об'єктивним спостерігачем у соціумі, беручи до уваги, наприклад, репутацію закладу, коло його постійних відвідувачів чи наявність застережень щодо незаконної діяльності закладу.

 

Зверніть увагу на останній підпункт. Тепер суддя Дмитро Кривенко розвиває версію, що злив відео і публічне обговорення, зокрема в ефірі Українського радіо, через те, що суддя, який співав "Кольщіка”, слухає справу про злочинне угруповання, яке контролює ресторан, де відпочивали судді. Мовляв, це такий тиск на суддю, щоб обґрунтувати самовідвід. Скажу одразу, що я не в курсі цих обставин, але обов'язково тепер поцікавлюся. А суддям Бангалорські принципи на допомогу! – Обирайте місце для відпочинку ретельніше.

На цю тему: ​​Украинский суд - клоака. Чаус в суде рассказал об адвокатах от Корбана и избиении Сытника

І наостанок, погані новини для тих, хто обурився вибором суддею саме російської кримінальної пісні для виконання на корпоративі з нагоди Дня працівника суду. Виглядає так, що українським суддям справді подобається російська кримінальна культура. От один лише скрін з обговорення (точніше, булінгу мене як авторки програми на Українському радіо про суддівську вечірку), сповнений любові до ворожої в державному і соціальному вимірі культури. Суддя Віта Левченко радісно повідомляє, що також любить Круга і шкодує, що не встигне приїхати на концерт тематичних пісень в шашличній в Липовці, що його організовує суддя Дмитро Кривенко. Власне, це теж результат "судової реформи" 2016-2019 рр.

 

Бангалорські приницпи поведінки суддів і коментарі до них тут: rsu.gov.ua

Наталя Соколенко, опубліковано у блозі авторки на Українській правді


Ще про суддів-покидьків:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]